Zakup łóżka do pokoju nastolatka

  • Home
  • Zakup łóżka do pokoju nastolatka

Zakup łóżka do pokoju nastolatka

  • 14 maja 2019
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Zakup nowego wyposażenia do pokoju nastoletniej pociechy, to zadanie trudne i wymagające pójścia na wiele kompromisów. Na szczęście oferta rynkowa jest na tyle bogata, że można zakupić łóżka młodzieżowe, które łączą w sobie preferowane przez rodziców wysokie standardy użytkowe z oryginalnymi wizjami aranżacyjnymi, które rodzą się w umysłach młodych ludzi.

Zakupowe dylematy

łóżka młodzieżowe

Meblowanie pokoju dla nastoletnich dzieci nigdy nie może odbywać się bez ich udziału. Młodzi mają swój pomysł na styl, a rodzice sprawdzają przede wszystkim, czy łóżko jest odpowiednie dla rosnącego i kształtującego się jeszcze układu kostnego ich dziecka oraz czy będzie im dobrze służyć przez wiele lat.
Negocjacje mogą być trudne, ale rodzice powinni wziąć pod uwagę wizje aranżacyjne dzieciaka – przecież w pokoju z nowymi meblami spędzać on będzie wiele godzin w ciągu doby, więc kolor czy kształt łóżka rodzicom wcale nie musi się odpowiadać – ważne, że podoba się młodemu i nie będzie obciachu, jak przyjdą koledzy czy koleżanki z wizytą.

W prostocie siła

Kupowane nowe łóżka młodzieżowe powinny być dostosowane do wzrostu użytkownika oraz posiadać walory solidności i trwałości. Warto rozważyć zakup łóżek w prostej formie wykonanych z drewna lub metalu – te materiały są zawsze w modzie, a niewyszukane formy można przełamywać i wzbogacać dodatkami. 

Łóżka nastolatków, obok zasadniczej funkcji, są swoistymi centrami zarządzania w ciągu dnia. Na łóżku młodzi czytają, oglądają TV, grają na konsoli, jedzą, przyjmują gości.
Pojemnik na pościel będący częścią łóżka znacznie ułatwi dobowe zmiany funkcji mebla. 
Jeśli pokój dzieli para lub nawet trójka nastolatków i nie ma w nim miejsca na postawienie trzech łóżek, to można pomyśleć o zakupie łóżka piętrowego lub składanego, które na dzień jest chowane w meblościankę.