Wygoda w łazience – kabina prysznicowa walk in

prysznic walk in

Dobrze zaprojektowana strefa prysznicowa to funkcjonalność, a zarazem przyjemność użytkowania. Jest wygodnym, przyjaznym miejscem sprzyjającym odprężeniu. To również estetyczna przestrzeń, w której łatwo jest zachować czystość. Wszystko to daje elegancka i prosta kabina prysznicowa walk in. Pasuje ona zwłaszcza do nowoczesnych łazienek w stylu minimalistycznym. Sprawdzi się także u miłośników wnętrz utrzymanych w klimacie industrialnym oraz loft.

Aranżacja bez progu i bez problemu

Coraz bardziej modna kabina prysznicowa walk in stwarza poczucie lekkości i wizualnie powiększa przestrzeń. Decydując się na nią, warto uwzględnić to już na etapie projektowania łazienki. Istotne jest bowiem właściwe wypoziomowanie posadzki, aby podczas brania prysznica woda nie rozlewała się po całej podłodze. Zamontowanie odpływu liniowego skutecznie odprowadza zużytą wodę i nie wymaga już brodzika. Dodatkowo można wybrać odpływ wyposażony w specjalny system filtrujący, który zapobiega przenikaniu nieprzyjemnych zapachów pochodzących z kanalizacji. Przy odpowiednim wypoziomowaniu i właściwie dobranym wymiarom kabiny, woda podczas mycia nie rozpryskuje się też bardziej niż podczas korzystania z tradycyjnej kabiny czy wanny. Rezygnacja z brodzika oraz progu nadaje łazience charakteru. Brak barier architektonicznych to również wygoda dla małych dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Warto pamiętać o dodatkowych informacjach, które znajdują się tutaj

kabina prysznicowa walk in

Kabina prysznicowa walk in z drzwiami czy bez?

Jeżeli posiadamy więcej miejsca, z powodzeniem sprawdzą się drzwi jedno lub dwuskrzydłowe, otwierane lub przesuwne. Kabina prysznicowa walk in może posiadać też tylko ściankę zamontowaną na stałe. Przezroczyste lub półprzezroczyste osłony wykonuje się zwykle z hartowanego szkła. Konstrukcja jest prosta i przestronna. Mogą z niej komfortowo korzystać jednocześnie dwie osoby.

Kabina prysznicowa walk in i jej zalety

Do niewątpliwych zalet tego typu kabiny należy:
• konstrukcja zapewniająca swobodny dostęp do przestrzeni kąpielowej
• nieskomplikowany montaż
• kabina prysznicowa walk in nie przytłacza nawet mniejszych łazienek
• łatwe czyszczenie, mało zakamarków, w których gromadzi się osad i kamień
• brak drzwi zabierających miejsce, wystarczy przeszklona ścianka
• trwałe i mało awaryjne rozwiązanie
• konstrukcja bez progu idealna dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych