Wybór krzeseł do sal konferencyjnych

Sala konferencyjna jest głównym miejscem w każdej firmie. Powinny w niej znajdować się przede wszystkim krzesła oraz duży stół. Krzesło konferencyjne powinno być wygodne, ponieważ rozmowy mogą czasami trwać nawet kilka godzin. 

Komfort siedzenia

Komfort siedzenia jest w takiej sytuacji najważniejszy i sprzyja rozwiązywaniu problemów. Najlepiej sprawdzają się klasyczne krzesła stacjonarne. W przypadku nowoczesnych sal dobrym wyborem mogą być krzesła na talerzowej nodze. Warto zwrócić uwagę, że postawa siedząca nie jest naturalną postawą człowieka i dlatego po kilku lub kilkunastu godzinach siedzenia można odczuwać ból. Pracownicy, którzy codziennie pracują tyle godzin potrzebują ergonomicznych foteli, żeby ich praca była wydajna. Wszelkie twarde plastikowe lub drewniane krzesła nie są odpowiednie, ponieważ nie zapewniają wystarczającego komfortu. Jeżeli sala konferencyjna nie jest duża to można zdecydować się na klasyczny biurowy fotel na kółkach. Siedzisko i oparcie są w tych modelach z reguły profilowane, a wysokość może być regulowana w zależności od potrzeb. Jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się na spotkaniach biznesowych. 

Na co zwrócić uwagę?

Warto mieć na uwadze, że standardowe fotele biurowe zajmują zbyt wiele przestrzeni, dlatego są rzadko wykorzystywane w przypadku sal konferencyjnych. Wiele osób zastanawia się jak wybrać krzesła konferencyjne do firmy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na miękkie siedzisko oraz wyprofilowane oparcie. Prawidłowo wybrane krzesło pomoże odciążyć kręgosłup i zapewnić komfort nawet podczas wielogodzinnego spotkania. Najlepiej sprawdzają się krzesła konferencyjne wykonane z takich materiałów, jak skóra naturalna i skóra ekologiczna. Krzesła wyprodukowane ze skóry prezentują się efektownie, a jednocześnie nowocześnie. W sprzedaży dostępne są skórzane krzesła czarne, brązowe, a także w wielu innych kolorach, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wybór koloru krzeseł powinien być uzależniony od ogólnego wystroju pomieszczenia i dobrze, żeby nawiązywał do wizerunku firmy. Największą zaletą naturalnej skóry jest jej trwałość, jednak trzeba pamiętać o regularnej oraz właściwej pielęgnacji. Alternatywą mogą być krzesła wykonane z eko-skóry. 

Funkcjonalność krzeseł

Są one zdecydowanie tańsze, ale łatwiej pękają i ulegają uszkodzeniom. Na uwagę zasługują również krzesła tapicerowane, które również posiadają dużą wytrzymałość. Trzeba je jednak systematycznie odkurzać, ponieważ materiał tapicerki bardzo łatwo wchłania kurz, przez co szybciej się brudzi. Należy pamiętać, że wygląd krzeseł to nie wszystko i warto jeszcze zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Najlepiej wybierać lekkie meble, które będzie można łatwo transportować. W przypadku miejsca, gdzie często umeblowanie będzie zmieniane masywne krzesła się nie sprawdzą. W przypadku sali o małym rozmiarze dobrze jest wybrać krzesła obrotowe, które wyglądają dobrze, a jednocześnie są funkcjonalne. Jeżeli sala jest większa to jedyną racjonalną opcją jest zakup krzeseł stacjonarnych. Krzesła nadające się do sztaplowania mogą być umieszczone w dużej sali konferencyjnej. Warto również zadbać o podłokietniki, które zapewnią większy komfort podczas siedzenia.