Wybór blatu kuchennego w aspekcie dekoracyjnym

Blat kuchenny stanowi doskonały i bardzo prosty sposób na to, aby e szybki i efektywny sposób odświeżyć wnętrze kuchni. Jak należy wybierać blaty kuchenne pod kątem jedynie dekoracyjnym?

1) Rodzaj blatu a jego atmosfera

Otóż na rynku dostępne są obecnie bardzo różne rodzaje blatów kuchennych – ceramiczne, drewniane, laminowane czy z kamienia. Abstrahując od ich różnych parametrów technicznych warto zaznaczyć, do jakiego typu kuchni, który najbardziej pasuje. Otóż drewniane to idealny wybór dla wszystkich kuchni utrzymanych w bardziej swobodnym stylu jak prowansalski, rustykalny, klasyczny. Z kolei zaś ceramiczne blaty kuchenne (www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html) zdecydowanie nie pasują do wnętrz urządzonych bardzo poważnie. Tu najlepiej sprawdzi się styl boho albo rustykalny. Kamienne blaty raczej są używane do bardzo eleganckich stylów jak np. glamour.

2) Blaty kuchenne a meble w kuchni

Podkreślić jednak należy, że takie blaty kuchenne muszą pasować do reszty kuchni. Przykładowo nie można urządzić w szarej, pastelowej i dystyngowanej kuchni znienacka boho blatu z kolorowych płytek ceramicznych, ponieważ nie da to na pewno ciekawego efektu. Niemniej jednak blat kuchenny z drugiej strony może lekko przełamywać styl kuchni. Innymi słowy do powyższego przykładu najlepszy teoretycznie byłby ciemny kamienny blat kuchenny, niemniej jednak okazać by się mogło, że surowy klimat wnętrza wtedy przełamie drewniany gładki blat w odcieniu ciepłego miodu.