Wnętrze w zgodzie z naturą

skandynawskie wnętrze

Styl skandynawski już od wielu lat gości w naszych mieszkaniach. Podstawą stylu jest minimalizm, prostota oraz natura we wnętrzu. Zastanawiając się, jak wygląda salon urządzony w stylu skandynawskim trzeba przyjrzeć się skandynawskiej kulturze oraz warunkom w jakich żyją. Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Słońce i natura


Styl skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Krótki dzień, zimny klimat, chłód i mała ilość słońca sprawiły, że Skandynawowie chcą mieć mieszkania przytulne, w których jest dużo naturalnych elementów. Czym się charakteryzuje styl skandynawski? Styl skandynawski kocha przestrzeń oraz światło. Salon urządzony w stylu skandynawskim będzie miał duże okna, na których nie będzie firan, ani zasłon. Dostęp słońca do mieszkania nie może być w żaden sposób utrudniony. Światło, zarówno dzienne, jak i sztuczne ma ogromne znaczenie. Skandynawowie kochają świece, które nie tylko oświetlają wnętrze, ale również wprowadzają przyjemną, domową atmosferę.

Naturalne kolory takie jak biel, beż, czy jasne szarości to podstawowa paleta barw w salonie skandynawskim. Ważne są również naturalne materiały. Drewno, kamień, czy materiały takie, jak len czy bawełna stanowią główny element dekoracyjny salonu w stylu skandynawskim.

Dodatki


Salon w stylu skandynawskim jest przede wszystkim praktyczny. Zadaniem dodatków jest ożywienie wnętrza, ale należy pamiętać, że nie może być ich dużo. Ich zadaniem jest tylko zaakcentowanie i podkreślenie naturalnego wystroju.