Uczcij pamięć zmarłych – zapal znicz!

  • Home
  • Uczcij pamięć zmarłych – zapal znicz!
znicze

Uczcij pamięć zmarłych – zapal znicz!

  • 10 października 2021
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Zapal znicz na dłużej bliskim w święto zmarłych

Pogoda nie zawsze rozpieszcza, ale jesienne liście dodają aury tej najsmutniejszej porze roku. Dodatkowo ozdabiają cmentarze, które otoczone są szczególnie w święto zmarłych przypadające na 1 listopada. Wśród Polaków uczczenie zmarłych to już prawdziwa tradycja. Cmentarze stają się kolorowe od kwiatów, wieńców i zniczy. Duży wybór wzorów, kolorów, a nawet rodzaju wkładów jak standardowe lub ledowe może jeszcze zaskoczyć wielu. Warto jednak postawić na szklane znicze (dostępne na: https://www.e-sas.pl/znicze-i-wklady)które są zdecydowanie trwalsze. Szkło jest cięższe od plastiku, więc będą odporne na warunki pogodowe. 

Pamięć zaczyna się w sercu

Pamięć o zmarły i Ich wspominanie odbywa się przede wszystkim w sercu. Jednak dbałość o grób najbliższych, czyli pomnik ich pamięci jest istotny. Uprzątniecie i umycie grobu to krok przed postawieniem kwiatów i świec. Elegancko i schludnie wyglądają wiązanki lub stroiki w stonowanych kolorach i zamiast kilku lampek jeden, lub dwa duże znicze z wysokimi wkładami. Z pewnością utrzymają płomień na dłużej. Zaletą takich zniczy jest możliwość użycia kilkukrotnie, wystarczy zmienić wkłady. 

Dzięki zadbaniu o groby bliskich spacer w dzień zaduszny wieczorową porą po cmentarzu znowu będzie magicznym wydarzeniem dla całej rodziny.