Szuflady sprawne na lata, czyli prowadnice do szuflad

prowadnica do szuflad

Szuflady to praktyczny i wygodny sposób na przechowywanie różnorodnych rzeczy. Używane często, wymagają zastosowania dodatków i elementów, które zapewnią wygodne i sprawne korzystanie z nich. Jednym z takich komponentów są prowadnice do szuflad.

Sprawne i bezpieczne otwieranie i zamykanie

Prowadnica do szuflady (taka, jak tutaj) na za zadanie ułatwić wygodne i bezproblemowe korzystanie z niej. Jest to specjalny mechanizm, który sprawia, że szuflady wysuwają się i zamykają lekko, nawet gdy są mocno obciążone. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe funkcje, np. mechanizm spowalniający lub hamulec zapobiegający ich wysuwaniu się. Dzięki temu korzystanie z szuflady jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, nawet przez długie lata, ponieważ prowadnica szuflady to mechanizm praktycznie bezawaryjny.

Wśród prowadnic do szuflad można wyróżnić trzy podstawowe typy. Są to mechanizmy:

  • rolkowe,
  • kulkowe,
  • dolnego montażu.

Mogą być one również wykonane z bardzo różnych materiałów oraz odznaczać się różnorodną kolorystyką. Dzięki temu łatwo dobrać je adekwatnie do posiadanych mebli, aby nie wyróżniały się kolorem. Przy wyborze konkretnej prowadnicy do szuflady warto kierować się między innymi takimi parametrami jak maksymalne obciążenie szuflady. Na przykład prowadnice kulkowe umożliwiają obciążenie szuflady nawet do 50 kg, natomiast prowadnice szuflady rolkowe są bardzo proste w montażu i pozwalają na obciążenie do 25 kg.