Szerokie łóżka oferują szereg korzyści, w tym większy komfort i przestrzeń dla śpiącego.

łóżko kontynentalne 160x200

Mądrzejszą decyzją jest zakup szerokiego łóżka. Oferuje więcej miejsca do spania i odpoczynku. Szerokość łóżka to pierwsza kwestia. Szersze łóżko ma więcej miejsca niż mniejsze. Fizyczny rozmiar szerokich łóżek ma największe znaczenie dla osób wysokich, osób z dziećmi lub osób otyłych.

Szersze łóżko ma na przykład wiele zalet

Łóżko kontynentalne 160×200 est zdrowsze i wygodniejsze niż zwykłe łóżko. Spanie na krawędzi może prowadzić do bólu ramion, kręgosłupa i szyi z powodu braku wsparcia. Z tego powodu spanie na brzegach materaca może nie być rozsądną opcją dla wielu osób, ponieważ może powodować ból i dyskomfort, a także niedogodności podczas przewracania się w nocy, zwłaszcza w czasie ciąży lub w okresie rekonwalescencji po operacji.

Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba chciałaby kupić szerokie łóżko kontynentalne 160×200

– Przede wszystkim szerszy materac zapewnia większy komfort. Badania wykazały, że średnia szerokość naszych bioder wynosi 55 cm, więc z tego punktu widzenia ma to sens.

– Szersze łóżko kontynentalne 160×200 jest również lepsze dla tych, którzy chcą dzielić je z kimś innym. Może się zdarzyć, że masz partnera, który ma problem ze znalezieniem swojej strony łóżka w nocy lub może być tak, że w Twojej sypialni są inne osoby, które również potrzebują spać na tym materacu. Ci ludzie prawdopodobnie poczują, że nie muszą się nadmiernie ściskać, kiedy mogą wygodnie położyć się na szerokim materacu.

– Innym powodem, dla którego możesz chcieć kupić szerszy materac, jest to, że jeśli masz dzieci, będzie im łatwiej spać na jednym materacu, co oznacza mniejsze ryzyko stoczenia się na podłogę podczas snu

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić szerokie łóżko kontynentalne 160×200. Warto, bo oferuje szereg korzyści, w tym zwiększony komfort i miejsce dla śpiącego. Niektórzy wolą spać w kształcie litery L lub na boku, co oznacza, że potrzebują więcej miejsca lub osoba śpiąca obok nich również będzie miała dużo miejsca. Szersze łóżko znacznie ułatwi spanie w kształcie litery L lub na boku, dając Ci więcej przestrzeni – fizycznej i psychicznej!