Szafki nocne

szafki nocne do sypialni

Szafki nocne do sypialni to jeden z niezbędnych elementów kompletu mebli sypialnianych, pełniące funkcję podręcznego stolika ustawionego przy łóżku.

Drobiazgi pod ręką

Szafki nocne służą przede wszystkim do ustawienia małej lampki, budzika lub szklanki z napojem. Mogą być również blatem na odłożenie czytanej przed snem książki, a także położenie lekarstw, które zażywane są o określonej, rannej porze.
Meble te są na tyle funkcjonalne, że bez względu na to, czy zostały zakupione w komplecie czy jako osobne sprzęty, warto w nie zainwestować, gdyż są niezwykle przydatne, zwłaszcza nocą, ponieważ każda potrzebna rzecz przygotowana wieczorem będzie pod ręką.

Materiały do produkcji szafek nocnych

Szafki nocne takie jak https://www.edinos.pl/stoliki-nocne produkowane są z różnych materiałów – najczęściej to drewno, płyty MDF, tworzywo sztuczne, kombinacja metalu i szkła lub metalu i drewna. Ich wysokość zazwyczaj dopasowywana jest do wysokości łóżka, mogą mieć szufladki i półeczki. Decydując się na zakup tych mebelków należy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału zostały zrobione – jest to ważne w sytuacji, gdy nie planujemy zmian w aranżacji sypialni przez dłuższy czas.

Większość nocnych szafek to samodzielne mebelki, ale niektóre modele stanowią integralną część łóżka i są do niego mocowane, co zapobiega ich przesuwaniu.
Niektóre z szafek łączonych z łóżkiem mają taką samą tapicerkę – jeżeli jest to skóra lub tworzywo skóropodobne, warto je pielęgnować odpowiednimi preparatami, które zapewnią tapicerce elegancki wygląd przez długi czas.