Suszarki do naczyń: chromowe i ze stali nierdzewnej

suszarka do naczyń

Rzadko która gospodyni domowa nie wyobraża sobie kuchni bez suszarki do naczyń. Podczas zamawiania nowej kuchni pojawia się wiele pytań dotyczących suszarki, ponieważ nie jest ona tylko stojakiem na naczynia, ale bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. Przy wyborze suszarki należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Obejmują one wielkość suszarki, miejsce jej umieszczenia i oczywiście rozmiar.

Suszarki chromowe do naczyń

Suszarki chromowane są bardziej reprezentacyjne i mają znacznie dłuższą żywotność. Są one wytrzymałe mechanicznie i niemal odporne na rdzę. Ponadto suszarki te mają tackę pod półką na filiżanki, podczas gdy suszarki emaliowane nie mają takiej możliwości. Przegródki tej suszarki są wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego. Należy zauważyć, że nie wszystkie modele są domyślnie wyposażone w tacę i należy ją dokupić.

Suszarki do naczyń ze stali nierdzewnej

Te suszarki są najlepszej jakości, najwygodniejsze i najbardziej reprezentacyjne. Suszarka do naczyń wykonana z tego materiału jest trwała, nie rdzewieje i wygląda bardzo solidnie dzięki temu, że pręty są pogrubione. Wystarczy jeden rzut oka na suszarkę, aby przekonać się, że jest ona w stanie wytrzymać wszystkie rodzaje naczyń. Suszarki te są dostępne w każdym możliwym rozmiarze, co również jest ich niewątpliwą zaletą.

suszarka do naczyń

Należy zauważyć, że tylko suszarnie ze stali nierdzewnej mogą mieć szerokość jednego metra. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że tylko stal nierdzewna jest w stanie udźwignąć tak dużą ilość naczyń. Ponadto tace w takich suszarniach są również wykonane ze stali nierdzewnej. Niestety, w przeciwieństwie do swoich chromowanych odpowiedników, suszarki ze stali nierdzewnej nie mają tacy pod półką na filiżanki.