Styl skandynawski we wnętrzu

nowoczesne meble

Miłośnikom jasnych i przestronnych wnętrz często podoba się styl skandynawski. Minimalna ilość dekoracji, drewno i dużo bieli to charakterystyczne cechy zaczerpnięte z dalekiej północy Europy. Wbrew pozorom styl ten świetnie sprawdza się też w mniejszych wnętrzach typowej polskiej zabudowy.

Wyposażenie po skandynawsku


Najlepszy efekt daje wdrożenie wspomnianego stylu we wszystkich pomieszczeniach w domu, konsekwentnie i ze smakiem. Dom dzięki temu staje się bardziej przestronny i wygodny – zmiana nie jest czysto kosmetyczna, panujący porządek i brak zbędnych przedmiotów wpływa na ostateczny rezultat. Nowoczesne meble skandynawskie dostępne w sprzedaży są zazwyczaj jasne, w kolorze drewna lub białe. Dzięki tej pozytywnej kolorystyce dobrze wygląda łączenie ich z dodatkami niebieskimi bądź szarymi, czarnymi.

Czy styl skandynawski pasuje do każdego pomieszczenia?


Uniwersalność stylu skandynawskiego gwarantuje dobre efekty niezależnie od wielkości i rodzaju pomieszczenia. Przeważnie wygląd wnętrza w takiej nowoczesnej aranżacji zmienia się diametralnie, nowoczesne meble do salonu rozświetlają wnętrze i zachęcają do przebywania w nim. Styl skandynawski w sypialni zapewnia dobry wypoczynek i zdrowy sen, zastosowane łagodne kolory sprzyjają bowiem uzyskaniu nastroju odpowiedniego do relaksu. Z jasnymi meblami można łączyć soczystą zieleń roślin, więc jest to idealne rozwiązanie dla miłośników kwiatów doniczkowych.