Stara tapicerka skórzana też może odzyskać swój urok

środek do czyszczenia różnych skór

Gdy przez długi czas użytkujemy produkty ze skóry oraz meble skórzane a w naszym samochodzie tapicerka skórzana jest bardzo brudna, stajemy przed dylematem jak i czym wyczyścić skórę. Najważniejsze jest wyczyszczenie skóry i nie zniszczenie jej w trakcie procesu czyszczenia.

Gdy skóry są nowe, dobrze jest je pielęgnować

środek do czyszczenia różnych skór

Uważa się, że przez pierwsze trzy lata należy tapicerkę skórzaną konserwować. Szczególnie dbać należy o tapicerkę samochodową. Czyszczenie skóry w samochodzie to proces bardzo trudny i niełatwy, a to właśnie w samochodzie tapicerka skórzana najbardziej narażona jest na zanieczyszczenia i uszkodzenia.
Natomiast starsze skóry, które są już znacznie mniej natłuszczone, pielęgnować należy systematycznie co 3 do 6 miesięcy. Specjalne preparaty są dostępne w sklepach oferujących meble ze skóry.

Kolejne etapy starzenia się skóry

Pierwsze sygnały starzenia się tapicerki skórzanej obserwujemy na jej powierzchni, wtedy możemy zaobserwować:

  • pęknięcia,
  • przetarcia,
  • zadarcia,
  • zadrapania.
    Na te wszystkie usterki są specjalne preparaty, które nie tylko wspomagają czyszczenie skóry ale także doskonale ją zabezpieczają, impregnują i konserwują.

Urok starej tapicerki samochodowej

Skórzana tapicerka samochodowa może doskonale, w bardzo szybki sposób odzyskać swój urok. Wystarczy przecierać skórę regularnie, mniejszą ilością preparatu aniżeli rzadziej i od razu dużą ilością płynów.
Dodatkowo różnego rodzaju otarcia, zadarcia czy zadrapania możemy odświeżyć specjalnymi farbami tonującymi.