Sposoby na buty w przedpokoju

Elegancki przedpokój to marzenie wielu osób. Najczęściej dobre wrażenie psują porozrzucane buty. Ten problem można stosunkowo łatwo rozwiązać. Wystarczy zastosować jedno z proponowanych rozwiązań.

Najczęściej spotykanym sposobem na przechowywanie butów jest specjalny stojak. To mało wymagające i tanie rozwiązanie o prostej formie. Ażurowy regał jest wygodny i w zależności od wielkości, można w nim ustawić sporo obuwia.

Jednak wiele osób chce, aby buty były schowane. Wtedy warto wstawić do przedpokoju szafkę na buty. Może to być szafka stojąca lub wisząca. Szafka stojąca najczęściej wygląda jak komoda. Jednak zamiast szuflad ma otwierane na dół drzwiczki.
Do nietypowego przedpokoju niezbędna będzie szafka na buty na wymiar. Można ją zamówić w większości dobrych sklepów meblowych. Szafka na buty na wymiar będzie doskonale dopasowana do pozostałego wyposażenia.

Bardzo polecana jest także szafka z siedziskiem. To świetne rozwiązanie, gdy w domu jest starsza osoba lub małe dziecko, a przedpokój jest na tyle mały, że nie ma gdzie wstawić osobnej ławy lub krzesła. Pod siedziskiem można wygodnie chować wiele par butów.

Buty w przedpokoju można też przechowywać w dość nietypowy sposób. Do niewielkiego przedpokoju można użyć drabiny. Jest ona najczęściej wysoka i wąska, więc nie zabiera cennego miejsca. Mieści się na niej całkiem sporo obuwia.
Jeśli butów jest dużo, można pokusić się o ustawienie koszy. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się, gdy są dzieci. Wrzucenie butów do odpowiedniego kosza będzie dla nich zabawą, a nie obowiązkową czynnością.