Sofa rozkładana

sofy rozkładane

Zakup odpowiedniego modelu sofy rozkładanej powinien być odpowiednio zaplanowany i poprzedzony analizą wyglądu wnętrza. Przede wszystkim sofa powinna pasować do wnętrza wymiarami.

Duży salon – mały problem. I odwrotnie…

Duży salon nie stanowi problemu, dlatego można w nim postawić nawet kilkuosobową sofę rozkładaną. Jeśli jednak powierzchnia pokoju jest dość ograniczona, dobre jest rozważenie podwójnych, a nawet małych pojedynczych sof. Wszystko zależy też od liczby domowników, którzy będą korzystać z danej sofy, a także od tego, czy sofę planuje się wyznaczyć jako miejsce dla gości. Bardzo ważny jest również sposób użytkowania sofy. Jeśli ktoś zamierzamy regularnie na niej sypiać, wówczas najbardziej trafnym wyborem będzie sofa rozkładana z funkcją spania dziennego. Sofy często posiadają wygodne siedzisko, natomiast oparcie potrafi być już dużo twardsze, i po rozłożeniu nastąpi zmiana na niekorzyść, będzie to bowiem bardzo niewygodne miejsce do spania. Jeśli dwie osoby będą korzystać z sofy, jedna z nich będzie spać w części mniej wygodnej. Planując zakup rozkładanej sofy z funkcją spania, z której będzie się korzystać tylko w nagłych wypadkach, jak na przykład odwiedziny gości, jeden nocleg nie będzie dużym problemem. Jednak jeśli śpi się na niej regularnie, różnica w komforcie może być zauważalna, więc trzeba przeanalizować sytuację i dokonać trafnego wyboru. Ci, którzy cenią sobie praktyczne meble, powinni kupić sofę nie tylko z funkcją spania, ale także z pojemnikiem na pościel. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, która często nieużywana, jako praktyczny schowek, w którym oprócz pościeli można przechowywać również dodatkowe poduszki, koce i inne akcesoria. 

sofy rozkładane

Różne formy i style

Wiele sklepów z meblami oferuje szeroki wybór sof rozkładanych w różnych stylach i formach. Klasyczne modele doskonale pasują do większości aranżacji, a odważniejsze designem sofy z funkcją spania do nowoczesnych wnętrz. Bardzo popularnym wyborem są pikowane sofy stojące na drewnianych nogach, które charakteryzują się niepowtarzalnym i wysmakowanym stylem, zapewniającym atrakcyjny wizerunek wnętrza. Dobrym pomysłem będzie również nowoczesna sofa z regulowanymi zagłówkami i rzecz jasna funkcją spania. Taka funkcjonalność zapewni jeszcze większy komfort podczas siedzenia, pozwalając na swobodny odpoczynek głowy.