Sofa i meble do niewielkiego salonu

Kanapa-rozkladana-welurowa-SISU

Nawet mały salon można urządzić w gustowny i funkcjonalny sposób. Wystarczą niewielkie meble, a najlepiej komoda, stolik kawowy i odpowiednia sofa rozkładana do salonu, by zrobiło się w nim przytulnie i domowo. Nieduży pokój można ładnie urządzić, należy tylko unikać paru rzeczy. .

Idealna sofa do salonu

Centralnym punktem każdego salonu jest kanapa, zwrócona zwykle w stronę telewizora, i stojący przy niej stolik kawowy. W małych mieszkaniach sprawdzi się sofa rozkładana, która może pełnić funkcję łóżka albo być miejscem spania dla gości.

Gdy salon nie jest zbyt duży, powinno się zrezygnować z kanapy w typie rogówki, bo ta zajmuje sporo miejsca. Podobnie będzie z kanapą, której oparcie składa się z dużych zdejmowanych poduch. W praktyce wcale nie będzie więcej miejsca do siedzenia, a kanapa będzie wyglądała na zbyt dużą.

Meble w małym salonie

Najlepiej wybrać meble o prostych kształtach, które będą utrzymane w jasnej kolorystyce. To optycznie powiększy salon. Meble na nóżkach będą wyglądały na lżejsze i z łatwością wjedzie pod nie autonomiczny robot do sprzątania.

Jeśli w domu jest przestrzeń do przechowywania rzeczy (garderoba, sypialnia), w salonie wystarczy ustawić jedynie komodę lub niską szafkę na telewizor. Można też powiesić kilka półek na książki lub zdjęcia. Do mebli należy dopasować stolik tak, by nie był dłuższy od kanapy.

Jak optycznie powiększyć wnętrze niedużego pokoju?

Potrzebne będą jasne kolory dla podłogi i ścian. Ciężkie zasłony i podwieszany sufit pomniejszą pokój. Zamiast bibelotów najlepiej wybrać okrągłe lustro na złotym łańcuszku albo sznurku. Całość powinny uzupełniać lampy z otwartymi kloszami.