Rodzaje półek na książki

  • Home
  • Rodzaje półek na książki

Rodzaje półek na książki

  • 9 grudnia 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Półki wiszące na książki

Tradycyjne półki wiszące można umieszczać bezpośrednio obok siebie, zyskując w ten sposób miejsce na wiele książek. Niektóre modele pozwalają też na połączenie kilku półek w jedną, która staje się wyjątkowo estetyczną dekoracją. Półki na książki występują w wielu różnych wymiarach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do parametrów mieszkania. Najczęściej stosuje się stosunkowo nieduże modele o rozmiarze 35 x 70 cm, pozwalające na pomieszczenie kilku-kilkunastu egzemplarzy średniej grubości książek.

Półki narożne na książki

Specyficzny układ mieszkania może często utrudniać zagospodarowywanie miejsc w rogach pomieszczenia. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi narożna półka na książki, która rozwiązuje ten problem. W jej pobliżu postawić można wygodny fotel i mały stolik, stwarzając w ten sposób komfortowy kącik czytelniczy. Taka półka (https://www.sfmeble.pl/c/polki-do-salonu) na książki znacząco sprzyja oddawaniu się lekturze w chwilach przerwy od pracy. Wieczorem warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu, aby wielogodzinne czytanie nie męczyło oczu. Dobrym rozwiązaniem będzie np. lampka nocna stołowa lub podłogowa.

Półki stojące na książki

W dużych mieszkaniach postawić można na półki stojące, przypominające nieco tradycyjne regały. Do ich zalet należy prosty montaż, ponieważ wystarczy je rozłożyć i ustawić w odpowiednim miejscu. W takim przypadku nie trzeba też wiercić rur w ścianach, co przy wieszanych półkach na książki nie jest możliwe. Dodatkowym atutem jest dostępność wielu różnych rozmiarów, które można optymalnie dopasować do innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Półka nie powinna być zbyt wysoko, ponieważ może to utrudnić sięganie po książki. Jeżeli jednak księgozbiór jest bardzo duży, można zastosować kilka półek oraz specjalny schodek ułatwiający korzystanie z tych położonych najwyżej.