Przycisk do spłuczki – dostępne modele

Przycisk do spłuczki powinien nie tylko być komfortowy podczas codziennego użytkowania, ale też pasować swoim wyglądem do aranżacji łazienki, bądź oddzielnej toalety. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, które można sklasyfikować na przykład pod względem ceny. Czym się one różnią między sobą, jakie są ich mocne i słabe strony – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Tańsze modele

Jeśli chodzi o przycisk do spłuczki dostępny w bardziej przystępnej cenie, to można pod tym względem wyróżnić dwa zasadnicze typy: przyciski do spłuczki wykonane z ABS i przyciski plastikowe. Za przyciskiem do spłuczki z ABS przemawia tylko niska cena. Musimy bowiem mieć świadomość, że to tworzywo sztuczne z czasem przestaje się podobać, gdyż żółknie pod wpływem promieni UV. Ponadto może się zacząć kruszyć, więc nie jest zbyt trwałe.

Zdecydowanie lepiej wypadają plastikowe przyciski, które można dopasować do wystroju wnętrza, dobierając te w odpowiednim dla nas kolorze. Najpopularniejsze występują w kolorze chromu, bieli i czerni. Za wyborem takiego przycisku do spłuczki (otwórz) przemawia nie tylko cena, ale również to, że cechuje się długą żywotnością, gdyż nie jest podatny na wilgoć panującą w łazience. Poza tym czyści się go w sposób szybki i prosty.

Droższe modele

Droższe modele przycisków do spłuczki są zdecydowanie bardziej eleganckie. Najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej, chociaż dostępne są również takie, które produkuje się ze szkła, czy stali kwasowej. Wadą takich przycisków jest to, że trzeba uważać podczas czyszczenia, by nie porysować ich powierzchni. Wymagane jest więc stosowanie miękkiego czyściwa, a także nieinwazyjnych detergentów.