Płyty meblowe HDF – zastosowanie i przechowywanie

płyty hdf ułożone jedna na drugiej

Należy mieć świadomość, że płyty meblowe HDF charakteryzują się przede wszystkim łatwością w obróbce, odpornością na odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Ponadto płytę można bez żadnego problemu pokryć naturalną okleiną drewnianą. W ten prosty sposób zostaną zwiększone jej walory estetyczne. Ponadto produkty po wykończeniu idealnie będą wpisywały się w najnowsze trendy aranżacyjne.

Zastosowanie płyt HDF

Warto wiedzieć, że omawiana płyta HDF jest wykorzystywana przede wszystkim w przemyśle meblowym. Można z niej wykonać bez żadnego problemu tylne ściany mebli, szuflady czy oprawy luster. Godny uwagi jest również fakt, że płyty meblowe HDF stosowane są do wykonywania paneli podłogowych i ściennych, elementów stolarki drzwiowej, kasetonów.

Przechowywanie płyt HDF

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że płyty HDF zarówno podczas magazynowania, jak i transportu będą wymagały właściwej ochrony. Warto wiedzieć, że bardzo duże znaczenie będzie miało zabezpieczenie nie tylko cieńszych płaszczyzn, ale również narożników przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, by składowanie odbywało się w zamkniętych pomieszczeniach o właściwej wilgotności.