Najwygodniejsze materace do łóżka. Na nich w końcu się wyśpisz!

Wygodny materac to podstawa. Zapewnia wysoki komfort snu i zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych bólów pleców oraz drętwieniu mięśni.

Komfortowe materace – co wybrać?

W sklepach można znaleźć różnorodne materace do łóżka, ale tylko niektóre z nich mogą zasłużyć sobie na miano najwygodniejszych.

Najbardziej komfortowe materace:

  • materac lateksowy – wykonany z naturalnego lub syntetycznego lateksu albo z ich mieszanki, wyjątkowa elastyczność punktowa i wieloletnia trwałość,
  • materac termoelastyczny – z pianki VISCO, która reaguje na nacisk i ciepło ciała, bardzo dobra elastyczność punktowa,
  • materac wysokoelastyczny – z pianki HR, dobra elastyczność punktowa.

Powyższe materace mogą być w całości wykonane z pianek lub mogą mieć rdzeń ze sprężyn kieszeniowych. Sprężyny te umieszczane są w osobnych kieszonkach, dlatego każda z nich pracuje indywidualnie. Dobrym wyborem będą także materace kieszeniowe o konstrukcji strefowej, które posiadają strefy komfortu ze sprężyn o różnych twardościach odwzorowujących anatomię ciała.

Materac dopasowany do indywidualnych potrzeb

Najlepszy materac do łóżka to taki, który odpowiada indywidualnym potrzebom użytkownika lub użytkowników. Warto więc przetestować różne modele, by dobrać ten, który zapewni największy komfort snu każdej nocy.

A co wtedy, gdy z łóżka korzysta para i nie może porozumieć się, jaki materac kupić? W takim przypadku można wybrać dwa osobne materace albo model podwójny, w którym każda strona ma inną budowę.