Na jakie oświetlenie salonu postawić, aby uzyskać funkcjonalną przestrzeń?

oświetlenie

Salon jest pomieszczeniem, które w każdym domu odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za porządnym oświetleniem. Nowoczesne oświetlenie do salonu powinno pełnić nie tylko funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne i rekreacyjne.

O czym należy pamiętać?

oświetlenie

Podczas projektowania rozmieszczenia światła w salonie warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie mebli i pozostałego sprzętu. W dużym salonie ogromną rolę odgrywa również dostęp do naturalnego światła. Salon jest jednym z tych pomieszczeń, w którym najlepiej sprawdzą się zdywersyfikowane źródła światła. Jeżeli salon jest połączony bezpośrednio z jadalnią, to najlepiej postawić na kilka niezależnie działających źródeł światła. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić szczególną uwagę na barwę światła.

Jakie lampy do salonu wybrać?

Jak wspomniano powyżej salon najlepiej podzielić na kilka sekcji, dzięki czemu będzie można stworzyć oświetlenie salonu idealnie do ich funkcji użytkowych. Umiejętnie dobrane oświetlenie salonu jest tak naprawdę jednym z najprostszych sposobów na wyznaczenie poszczególnych ogniw. W salonie doskonale sprawdzą się lampy wiszące, oprawy halogenowe i popularne tuby sufitowe. W ostatnim czasie bardzo modne są także lampy podłogowe, taśmy ledowe i specjalne kinkiety do salonu. Nie można zapominać także o oświetleniu ozdobnym, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby, które nie wiedzą jakie oświetlenie do salonu wybrać mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby lampy umiejętnie dobrać do ogólnego stylu danego wnętrza.