Modne płytki w jodełkę

Obecna moda wnętrzarska jest bardzo różnorodna i pozwala klientom na szereg ciekawych pomysłów. Układanie płytek w jodełkę to jeden z ciekawszych trendów, który chętnie wykorzystują osoby robiące remonty we własnych domach i mieszkaniach. Co ciekawe, płytki w jodełkę wyglądają dobrze także w miejscach publicznych – urzędy, kina, restauracje czy kawiarnie wykończone w ten sposób wyglądają bardzo modnie i stylowo.

Płytki w jodełkę – cieszą się sporym zainteresowaniem

Dlaczego płytki w jodełkę ( home100.pl/plytki-chevron ) cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem? Po pierwsze, ten sposób układania był bardzo modny w czasach PRL-u, dlatego też taki wzór przywiązuje bardzo miłe wspomnienia jakże trudnych, aczkolwiek kolorowych czasów. Po drugie, jest on bardzo prosty w ułożeniu, dlatego też osoby, które wykazują jakiekolwiek umiejętności do kładzenia płytek – spokojnie sobie z nim poradzą. Po trzecie, to ułożenie wcale nie wymaga płytek z górnej płytki, dobre jakościowo, równe płytki sprawdzą się w tym przypadku idealnie.

Jakie płytki wybrać?

Klienci mają nie lada wyzwanie, gdyż w sklepach budowlanych oraz w sklepach z glazurą i terakotą można znaleźć spory wybór ciekawych, oryginalnych i trwałych płytek o nowoczesnych wzorach. Jeżeli jednak marzy nam się ułożenie w jodełkę – warto do tej kombinacji wybrać płytki stonowane o jednolitym kolorze.

Biel, ecrue, beż, szarości oraz te eleganckie i ciemne jak: granat, brąz czy czerń będą zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. A co jeśli chodzi o rozmiar? Najlepszy efekt jest przy tych płytkach o mniejszych rozmiarach. Szczególnie, gdy chcemy nimi zapełnić przestrzeń w kuchni między szafkami, ściany w łazience lub miejsce koło kominka w salonie. Bardziej odważni klienci decydują się na różne kombinacje i wówczas wybierają płytki wzorzyste – wszelkie mozaiki lub dekory odpowiednio ułożone również dobrze się prezentują w nowoczesnych wnętrzach.