Modne krzesła w stylu skandynawskim – jakie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz jest aktualnie styl skandynawski. Pomieszczenia urządzone w tej konwencji uznaje się za wyjątkowo modne. Skandynawskie aranżacje charakteryzuje funkcjonalność i wykorzystanie naturalnych surowców. Tak urządzone wnętrza uznawane są również za jedne z bardziej estetycznych. Jak wybrać krzesła skandynawskie, które sprawdzą się w kuchni i jadalni?

Dopasowanie wymiarów

Aby strefa jadalniana była wygodna zarówno dla gości, jak i domowników, należy odpowiednio dopasować wymiary wszystkich elementów. Poszukując skandynawskich krzeseł w salonach jak Witek, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wysokość. Pomiędzy siedziskiem krzesła a blatem posiadanego stołu zaleca się pozostawić ok. 30 cm wolnej przestrzeni. Takie dopasowanie zagwarantuje gościom wygodę. Zarówno ilość krzeseł, jak i wielkość stołu powinny być dopasowane do ilości osób, które zazwyczaj korzystają z jadalni. Na każde siedzisko powinno przypadać ok. 60 cm długości blatu. Osoby poszukujące jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań powinny zadbać o to, aby wszystkie krzesła można było bez problemu zasunąć. Zaleca się więc zwrócić uwagę na wysokość umieszczenia podłokietników.

Jakie krzesła skandynawskie wybrać?

Projekty krzeseł w stylu skandynawskim charakteryzuje zazwyczaj funkcjonalność i wygoda. Najbardziej popularne modele posiadają lekkie drewniane nogi i wyprofilowane oparcia. Większość krzeseł jadalnianych, które pasują do tej konwencji to egzemplarze bez podpórek na łokcie. Odpowiednie ułożenie oparcia zapewnia jednak siedzącym pełną wygodę. Taka budowa ułatwia również dopasowanie elementów do stołu. Wiele krzeseł skandynawskich posiada tapicerowane siedziska. Zazwyczaj wytworzone są jednak z materiałów, które łatwo poddaje się czyszczeniu. Pośród popularnych kolorów krzeseł w tym stylu pojawiają się modele białe, kremowe i w różnych odcieniach szarości oraz grafitu. Możliwe jest również dopasowanie do wnętrza krzeseł w kolorze niebieskim lub w geometryczne, kontrastowe wzory.

Modne i wygodne projekty

Wśród skandynawskich krzeseł dominują projekty średniej wielkości lekkich mebli z oparciami. W pomieszczenia w tej konwencji wpasują się również proste drewniane taborety. Poszukując elementów, które można dopasować do wysoko umieszczonych blatów, warto rozważyć zakup hokerów. Modele nazywane często stołkami barowymi posiadają wiele praktycznych funkcji. Dzięki wysokim nogom bez problemu dopasować je można do wysp kuchennych. Miękkie siedziska z wygodnymi, niskimi oparciami doskonale komponują się z pomieszczeniami w stylu skandynawskim. Aby podkreślić charakter aranżacji, warto zdecydować się na krzesła na nogach z jasnego drewna lub ciemnego metalu. Siedzisko powinno być utrzymane w stonowanej kolorystyce aranżacji.

Odpowiednio dopasowane krzesła umożliwią stworzenie unikalnego wystroju. Meble skandynawskie to wyjątkowo modny i funkcjonalny wybór. Wyposażenie kuchni lub jadalni w takim stylu może okazać się wygodnym pomysłem. Bogata oferta umożliwia odnalezienie akcesoriów dopasowanych do każdego wnętrza.