Moda na szklany stolik kawowy okrągły

okrągły stolik kawowy

Szklane stoliki kawowe są w dzisiejszych czasach najciekawszą alternatywą dla drewnianych stolików, dlatego też warto zainteresować się nimi jak najszybciej. Tego typu meble cenione są nie tylko za walory praktyczne, ale przede wszystkim za niesamowite walory wizualne.

Eleganckie meble dla wymagających

Szklany stolik kawowy okrągły prezentuje się modernistycznie i elegancko, dlatego też coraz częściej można spotkać je w salonach. Stoliki tego typu najlepiej prezentują się przede wszystkim w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Szkło jest bardzo lekkim i delikatnym materiałem, który rewelacyjnie prezentuje się w przestronnych i rozświetlonych pomieszczeniach. Największym zainteresowaniem cieszą się stoliki na cienkich nogach, zwłaszcza gdy postawione będą na dekoracyjnym dywanie.

okrągły stolik kawowy

Jakie największe zalety?

Szklany okrągły stolik kawowy może być wykonany z różnego typu szkła, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rekordy popularności biją nie tylko stoliki z blatami przezroczystymi, ale również eleganckie stoliki, które pod warstwą szkła posiadają dekoracyjną płytę. Szkło hartowane wbrew pozorom może pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób olbrzymią zaletą szklanych blatów jest to, że szybko można je wyczyścić. Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki któremu producenci są w stanie zaproponować swoim klientom nawet bardzo nietypowe konstrukcje.

Szeroka i różnorodna oferta

Stolik kawowy okrągły może być wykonany nie tylko z gładkiego szkła lakierowanego i szkła przezroczystego. W nowoczesnych salonach coraz częściej można spotkać się z blatami przezroczystymi i mlecznymi. Coraz większą popularność zdobywa również szkło satynowe i ornamentowe. Nie można zapominać również o tym, że szkło jest praktycznym i bardzo uniwersalnym materiałem, dlatego też bez żadnego większego problemu, można połączyć je z wieloma innymi surowcami. Okrągły stolik kawowy ze szkła doskonale komponuje się z drewnem dębowym, wiśniowym i sosnowym. Wielu producentów mebli łączy szkło ze stalą. Srebrny blask stali i lśniące szkło hartowane jest doskonałym połączeniem. Jeżeli chodzi o stoliki balkonowe i tarasowe, to największym zainteresowaniem cieszą się szklane modele połączone z wikliną. Nie można zapominać także o tworzywach z wysokim połyskiem.