Meble wizytówką gospodarza

  • Home
  • Meble wizytówką gospodarza

Meble wizytówką gospodarza

  • 1 marca 2019
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Najważniejsze jest to, co niewidoczne

Choć meble oceniamy najpierw przede wszystkim ze względu na ich wygląd: gabaryty, kształty, kolory, rodzaj tapicerki to o jakości i trwałości każdego wyrobu decydują w większości niewidoczne na zewnątrz akcesoria meblowe użyte do montażu.

Rynek akcesoriów jest bardzo bogaty. Zawiasy, prowadnice do szuflad czy zabudowy szaf, podnośniki do szafek czy mebli tapicerowanych, organizery do kuchni, systemy do segregacji odpadów są ukryte w zabudowie, ale to z jakiego materiału są wykonane i jaka jest ich wytrzymałość decyduje o funkcjonalności mebli, wygodzie i bezpieczeństwie użytkowników i co niezwykle istotne – o długości okresu użytkowania.

Warto zapłacić więcej za wysokiej jakości akcesoria wykonane przez uznanego producenta, niż wciąż naprawiać uszkodzenia w meblach zaopatrzonych w miernotę niewiadomego pochodzenia.

Styl tkwi w szczegółach

Użycie niezawodnych produktów do montażu to nie wszystko. O wyglądzie i stylu mebli decydują akcesoria meblowe montowane na zewnątrz. Okucia, uchwyty, nóżki meblowe to tylko przykłady elementów, które mogą determinować ogólne wrażenie i składać się na ocenę stylu w jakim został urządzony pokój, kuchnia czy inne pomieszczenie w domu.

Przed złożeniem zamówienia na zabudowę wnęki czy kuchni albo przed podjęciem decyzji o zakupie nowych mebli do pokoju warto skonsultować się ze specjalistami, którzy potrafią ocenić jakość akcesoriów, które zostały zastosowane podczas montażu.