Materiały na wykonanie frontów meblowych

Fronty meblowe wykonywane są z przeróżnych materiałów oraz utrzymane są w różnych stylach. Które z nich czym się charakteryzują? O tym wszystkim przeczytamy w poniższym artykule.

1) Fronty meblowe drewniane

Niezmiennie dość dużą popularnością cieszą się właśnie przody mebli wykonane z naturalnego, litego drewna. Nieraz pojawiają się tu drobne zdobienia i rzeźbienia oparte na motywach folklorystycznych albo rustykalnych. Zaletą takich frontów meblowych jest to, że wprowadzają one swojską i przytulną atmosferę. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że drewno jest ciężkie i stelaż takich mebli musi być odpowiednio wytrzymały.

2) Fronty meblowe plastikowe

Następnie wyróżnić można fronty meblowe plastikowe. Te z kolei charakteryzują się dość modernistycznym wyglądem. Ich zaletą na pewno jest bardzo łatwa pielęgnacja. Warto także wspomnieć, że występują one standardowo w dwóch różnych stylach – modernistycznym oraz industrialnym.

3) Fronty meblowe szklane

Na koniec warto jeszcze omówić zalety i wady frontów meblowych wykonanych ze szkła. Otóż nie są już one tak popularne ja dawniej, jednak ciągle mają swoich zwolenników, przede wszystkim z uwagi na fakt, że prezentują się bardzo elegancko i umożliwiają ekspozycję wnętrza szafki. Niemniej jednak nie są takie proste w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Pewien problem pojawia się także, jeśli w domu są małe dzieci. Teoretycznie takie fronty szklane powinny być bardzo wytrzymałe, niemniej jednak nie do końca ta zasada zawsze działa.