Magnetyczne zamki meblowe

zamki meblowe

Zamki magnetyczne do szafek są bardzo często stosowane jako jeden z dodatkowych elementów montażowych szafek meblowych. Magnetyczne zamki umożliwiają łatwe i bardzo dokładne zamykanie drzwiczek. Godne uwagi są zamki meblowe wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które nie ulegną uszkodzeniu nawet przy bardzo częstym użytkowaniu drzwiczek.

Gdzie sprawdzi się zatrzask magnetyczny?

Zaawansowane zatrzaski magnetyczne stosowane są przede wszystkim w tych meblach, w których drzwiczki niestety nie domykają się poprawnie. Magnetyczne zatrzaski blokują drzwiczki w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu meble prezentują się bardzo okazale. Warto wspomnieć o tym, że magnetyczne zatrzaski można stosować jako dodatkowe albo główne zamknięcie drzwiczek w wielu różnorodnych meblach. Ze względów czysto estetycznych warto rozejrzeć się za zamkami meblowymi, które w całości wykonane są z ocynkowanego metalu.

Jakie zalety?

Zatrzaski magnetyczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne i co najważniejsze są bardzo łatwe w montażu. Do największych zalet należy zaliczyć również elegancki wygląd oraz bardzo konkurencyjne ceny. Magnetyczne zamki meblowe można zamontować do mebli za pomocą zwykłych wkrętów. Zatrzaski magnetyczne dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dopasować odpowiednie magnesy do rozmiaru drzwiczek.