Lampy podłogowe zawsze mile widziane w salonie

lampy do salonu stojące

Godnym polecenia oświetleniem podłogowym są lampy stojące, dostępne w przeróżnych wariantach do wyboru. W zależności od ich designu można nimi przyozdobić salon urządzony w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, glamour, scandi, romantycznym, loftowym, industrialnym czy minimalnym.

Jakie lampy do salonu stojące będą strzałem w dziesiątkę?

Lampy podłogowe są zawsze mile widziane i to nie tylko w salonie, ale niemalże w każdym pomieszczeniu. Mowa jest tutaj o mobilnym źródle światła, które daje duże możliwości aranżacyjne. Dostępne na rynku modele różnią się od siebie pod wieloma względami – designem, wielkością, materiałem wykonania, funkcjonalnością. W zależności od wybranej lampy może być ona wykorzystywana do pracy lub odpoczynku, nadania wnętrzu charakteru i stworzenia przytulnego klimatu. Lampa stojąca to świetna opcja zarówno w przypadku kącika czytelniczego, jak i relaksacyjnego. Może wyróżniać się na tle pozostałych elementów wyposażenia swoim unikalnym wyglądem, nietypową formą i odważną kolorystyką. Za pomocą lamp podłogowych możliwe staje się stworzenie efektownej i funkcjonalnej przestrzeni, zgodnie ze swoimi osobistymi potrzebami i preferencjami. Najlepsza oferta dostępna jest na tej stronie z korzystnymi dodatkami.

lampy do salonu stojące

Lampy stojące mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, co czyni je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Przykładem będzie stolik, półka czy przestrzeń na gazety. Niektóre modele zapewniają swobodę sterowania kloszem ze względu na regulowane ramię. Nie można jednak na to liczyć przy wersjach statycznych. Lampa nie musi mieć tylko jednego źródła światła, ale wiele punktów świetlnych. Nie trzeba ograniczać się do pojedynczego klosza, ale wybrać model z większą ich liczbą. Kolejną kwestią jest transparentność klosza, która wpływa na przepuszczalność światła. Można oczywiście wybrać lampę z odsłoniętą żarówką, co również prezentuje się bardzo ciekawie i jest wręcz modne. Jasne i rozproszone światło zapewni klosz transparentny, a bardziej przyciemnione ten mleczny. Można też wybrać klosz nieprzepuszczający światła, czyli przykładowo wykonany z metalu. Jeśli ktoś szuka energooszczędnego oświetlenia, to warto wybrać lampę podłogową LED, ale bardziej przytulne światło daje tradycyjna żarówka. Na uwadze przy wyborze lampy stojącej trzeba mieć także kwestię materiału, z którego została wykonana oraz wysokość. Przy fotelu czy kanapie polecane są wyższe lampy, aksamit przy TV niższe. Nie bez znaczenia będę oczywiście cena i marka, co ma ścisły związek z jakością produktu.