Który wieszak łazienkowy wybrać?

Wśród rozmaitych akcesoriów łazienkowych, jedną z najważniejszych grup stanową wieszaki. Poszukując wieszaka do swojej łazienki, masz do wyboru szereg możliwości, które nie tylko poprawią funkcjonalność, ale również wpłyną na estetykę łazienki. Poznaj główne rodzaje wieszaków łazienkowych.

Jak znaleźć odpowiedni wieszak?

Wieszak typu kółko, wieszak z ramieniem, czy może haczyk? Każdy rodzaj tego akcesorium łazienkowego daje inne możliwości. Haczyki – także podwójne, potrójne czy na listwie – dobrze sprawdzą się mniejszych łazienkach, a wieszaki jedno czy dwu- ramienne pozwolą np. na rozwieszenie ręcznika. Zwróć również uwagę na sposób montażu oraz materiał wykonania – czy do Twojej łazienki będzie lepiej pasował haczyk z czarnego, matowego metalu, czy może elegancki wieszak chromowany?

Akcesoria umożliwiające powieszenie ręcznika czy szlafroka to również wieszaki proste – solidne uchwyty montowane na ścianie. Przeanalizuj wszystkie możliwości przed dokonaniem wyboru.

Alternatywne akcesoria łazienkowe – stojaki

Jeśli poszukujesz innych rozwiązań, ciekawą propozycją może być stojak na ręczniki, pojedynczy lub podwójny. Możesz znaleźć modele wyposażone także w uchwyt na papier toaletowy czy szczotkę do WC. Dodatkowo stojaki nie wymagają montażu, więc jest to ciekawa propozycja dla osób nastawionych przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę.