Krzesła hokery w kuchni

  • Home
  • Krzesła hokery w kuchni

Krzesła hokery w kuchni

  • 4 lipca 2019
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Niegdyś stosowane jedynie w barach dziś przebojem wchodzą do polskich kuchni i jadalni. Mowa o krzesłach hokerach.

Domowe krzesło barowe

Krzesła hokery odróżniają się od klasycznych krzeseł barowych swoją wyjątkową estetyką, przejawiającą się w wielość barw, kształtów oraz zastosowanych do ich produkcji materiałach. Na rynku dostępne są hokery trzy i czworonożne, mające możliwość regulacji wysokości oraz hokery obrotowe, z atrakcyjnym oparciem lub bez.

Tego rodzaju element umeblowania powinien być obowiązkowy w małometrażowych kuchniach, uposażonych w wysoki blat oraz w tych, w których zamontowana została wyspa. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku nadadzą one pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru, a w przypadku kuchni małej pozwolą też zaoszczędzić przestrzeń.

Jak dobrać krzesło?

Krzesła hokery muszą być niższe aniżeli blat. Przynajmniej o 30 cm. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup modeli o regulowanej wysokości, które gwarantują komfort osobie o każdym wzroście. Ważne, aby hokery miały odpowiedniej wysokości oparcie, które nie będzie wbijać się w plecy, oraz aby siedzisko było odpowiedniej szerokości. Przynajmniej 40 cm.

Głównym aspektem estetycznym jest wybór krzeseł z odpowiedniego materiału. Tworząc kuchnię w stylu rustykalnym, skandynawskim lub klasycznym oczywiście stawiamy na drewno. Chcąc mieć kuchnię w stylu nowoczesnym lub industrialnym najlepiej sprawdzą się modele wykonane z plastiku oraz metalu. Na rynku, do uposażenia luksusowych pomieszczeń dostępne są również krzesła ze skórzanym obiciem.