Krzesła barowe – gdzie się sprawdzą i jakie warto wybrać?

Stołki barowe zwane również hokerami cieszą się rosnącą popularnością jako akcesoria do modnych wnętrz. Ze względu na to, że zajmują niewiele miejsca, mogą okazać się wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Zazwyczaj ustawiane są przy wyspach kuchennych i jadalnianych blatach. Charakteryzuje je znaczna wysokość. Siedziska standardowych modeli umieszczane są ok. 70 – 80 cm powyżej podłogi. Jak wybrać krzesła barowe i kto powinien się na nie zdecydować?

W jakich wnętrzach sprawdzą się krzesła barowe?

Hokery to doskonałe rozwiązanie w małych pomieszczeniach. Są szczególnie chętnie wybierane do mieszkań, w których trudno jest urządzić jadalnię. W salonach z aneksem częstymi rozwiązaniami są wyspy kuchenne lub jadalniane blaty. Aby przy takich powierzchniach można było również przygotowywać posiłki, zazwyczaj umieszcza się je na znacznej wysokości. Dobrym pomysłem może być więc ustawienie przy nich barowych krzeseł. Możliwe jest dobranie ich tak, aby całkowicie wsuwały się pod blat. Dzięki temu, nie będą zajmowały dodatkowego miejsca.

Ze względu na mnogość kolorów i designów, hokery sprawdzają się w najmodniejszych aranżacjach wnętrz. Modele wykonane w całości z metalu to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń w stylu industrialnym. Metalowe elementy pomalowane na czarny kolor wkomponują się w aranżację loftową. Dobrym pomysłem będą tutaj krzesła do baru z siedziskami z naturalnego drewna. W całości drewniane egzemplarze to doskonały wybór do pomieszczeń skandynawskich i boho. Wart tutaj postawić na designy w barwach bieli, szarości i kremowych odcieniach. Krzesła o intensywnych barwach, takich jak nasycony żółty, błękitny lub zielony wspaniale zaprezentują się w pomieszczeniach retro.

Jak wybrać praktyczne barowe krzesła?

Poszukując odpowiednich mebli należy przywiązać szczególną wagę do tego, aby były wygodne dla użytkowników. Krzesła barowe powinny przede wszystkim posiadać stabilne i wytrzymałe poprzeczki, które nie tylko umożliwiają oparcie nóg, ale również ułatwiają siadanie. Ważne jest dopasowanie wysokości krzeseł do zapotrzebowania. Należy upewnić się, że pomiędzy krawędzią blatu a siedziskiem znajduje się ok. 30 cm wolnej przestrzeni. Zapewni to użytkownikom odpowiednią ilość miejsca na nogi. Jeżeli przy danym stole siadają osoby o zróżnicowanym wzroście, warto zdecydować się na modele o regulowanej wysokości.

Zaleca się zwrócić uwagę na długość i częstotliwość użytkowania mebli. Krzesła, na których spędza się dużo czasu powinny być miękkie i zapewniać podparcie plecom. Odpowiednim wyborem będą modele z oparciami i podłokietnikami. Warto stawiać tutaj na hokery tapicerowane. Jeżeli stołki nie są wykorzystywane na co dzień, można zdecydować się na egzemplarze wyposażone w samo siedzisko. Istotne jest jednak to, aby było ono odpowiednio wyprofilowane. Praktycznym wyborem będą również akcesoria, które łatwo jest utrzymać w czystości. Zaleca się upewnić, że z powierzchni siedziska bez problemu zetrzeć można wszelkie zabrudzenia. Przemyślany wybór krzeseł umożliwi dopasowanie modeli odpowiadających zapotrzebowaniu domowników.