Konsole czarne – jak wybrać mebel pasujący do wnętrza?

Planując wystrój pomieszczenia należy zadbać nawet o najmniejsze detale. To właśnie one decydują o charakterze wnętrza. Konsola czarna wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie ponadczasowe rozwiązania. Oczywiście stoliki przyścienne występują w wielu różnych wariantach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.

Wymiary konsoli


Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie wymiary konsoli sprawdzą się najlepiej. Z założenia jest to mebel dość wąski, a więc nie trzeba obawiać się, że będzie on zajmować zbyt dużą ilość przestrzeni.

Długość konsoli to kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od tego, do czego będzie wykorzystywany mebel. Jeśli ma on pełnić również funkcję biurka lub sekretarzyka, to najlepiej sprawdzi się model z blatem o długości około metra.

Design mebla


Konsole czarne w stylu modernistycznym cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że fantastycznie pasują one do nowoczesnych aranżacji. Stworzenie niesztampowego wystroju nie będzie żadnym wyzwaniem. Kolor czarny daje wiele możliwości aranżacyjnych. Przed zakupem należy zwrócić uwagę, z jakich materiałów została wykonana konsola. Liczy się także sposób wykończenia powierzchni.

Oczywiście bez większych trudności można znaleźć model w stylu retro, czy też antycznym. Jego design powinien pasować do pozostałych elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Ważne jest również to, aby zadbać o funkcjonalność. Standardowy stolik nie posiada zwykle żadnych półek, czy też szuflad.