Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki dostępne są w sprzedaży?

W każdej funkcjonalnej łazience powinien znaleźć się wieszak na ręczniki. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, w tym wieszaki na ręczniki do łazienki: stojące, wiszące czy mające postać niewielkich haczyków.

Czym cechują się wieszaki stojące?

czarny wieszak łazienkowy

Tego typu produkty są zwykle dość duże. Pasują one zatem do sporych łazienek, w których mogą pełnić rolę efektownych ozdób. Zaletą tego typu rozwiązań jest duża mobilność, ponieważ tego typu łazienkowy wieszak na ręcznik może być w każdej chwili dowolnie przestawiany. Wadą tego typu wieszaków jest dość wysoka cena, zwłaszcza gdy przedmioty te są wykonane z wysokogatunkowych surowców.

Czy warto wybierać wieszaki na ręczniki do łazienki wiszące?

Wiszące wieszaki na ręczniki do łazienki zajmują mniej miejsca niż produkty samodzielnie stojące. Cześć z nich może być montowana na grzejnikach, inne wymagają nawiercania otworów w ścianach. W tym przypadku wyrób miejsca montażu powinien być starannie zaplanowany. W przypadku wanny lub umywalki poleca się montaż wieszaków na wysokości dłoni użytkowników, zaś w pobliżu prysznica produkty te mogą być montowane nieco wyżej.

Czy warto decydować się na montaż niewielkich haczyków?

Tego typu produkty przyklejane są za pomocą specjalnych taśm. Co ważne, w razie konieczności mogą być szybko i łatwo usuwane z powierzchni płytek położonych na ścianie. Nie wymagają one również ingerencji w strukturę ściany i mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, w tym również na drzwiach pomieszczenia czy na kabinie prysznicowej. W sprzedaży dostępne są również haki, które montowane są na drzwi łazienki. Tego typu rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach.

Na jakie inne cechy wieszaków należy zwracać uwagę?

Poza rodzajem montażu ważny jest również rodzaj zastosowanego materiału. Powinien on być trały i odporny na podwyższoną wilgotność panującą w pomieszczeniu. Godny polecenia łazienkowy wieszak na ręcznik może być wykonany ze stali nierdzewnej i malowany proszkowo. Poza tym, należy zwracać uwagę na wielkość wieszaka oraz styl, który musi dobrze korespondować z wyposażeniem zastosowanym w danej łazience.