Jakie są zalety kapsułek do prania?

kapsułki do prania

Tradycyjny proszek do prania jest jednym z najczęściej używanych detergentów. Coraz większą popularność zyskują jednak kapsułki do prania, które umieszczamy bezpośrednio w bębnie pralki. W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety i sposób działania kapsułek piorących.

Zalety kapsułek do prania

kapsułki do prania

Kapsułki do prania z tego sklepu to przede wszystkim wygoda użytkowania. Nie wymagają stosowania podajnika do proszku, co pozwala ograniczyć jego zabrudzenie. Dodatkowo w kapsułce do ukryta jest odmierzona ilość detergentu, w ten sposób nie istnieje ryzyko rozsypania środka piorącego i zastosowania złej ilości produktu. Co więcej decydując się na wersję 2w1 lub 3w1, kapsułki do prania zastępują inne detergenty, takie jak odplamiacz, wybielacz i płyn do płukania. Jednym z takich produktów są trzykomorowe uniwersalne kapsułki Clever, które doskonale nadają się do prania kolorowych i białych tkanin.

Zalety kapsułek piorących:

  • nie istnieje ryzyko pozostawania resztek detergentów w podajniku, co może doprowadzić nawet do uszkodzenia pralki
  • nie użyjemy zbyt dużej ilości środka piorącego
  • łatwa aplikacja nawet podczas podróży, ich forma ułatwia transport
  • możliwe długotrwałe przechowywanie – nie zbrylają się w przeciwieństwie do proszku

Jak stosować kapsułki do prania?

Używanie kapsułek jest niezmiernie proste. Wystarczy wrzucić wybrany produkt do bębna pralki. Żelowa osłonka rozpuszcza się pod wpływem temperatury i wody, uwalniając substancję piorącą. Podczas stosowania kapsułek piorących, warto ustawić wyższą temperaturę prania, w przeciwnym razie, kapsułki mogą nie rozpuścić się całkowicie i pozostawić resztki detergentu na ubraniach i wewnątrz bębna pralki.