Jakie krzesła ogrodowe wybrać?

Krzesła ogrodowe

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a pogoda coraz częściej sprzyja rodzinnym wypadom na ogród. Nie raz zorganizujemy jeszcze w tym czasie przeróżne spotkania czy imprezy właśnie w naszym ogrodzie. Właśnie w tym celu warto zaopatrzyć się w krzesła ogrodowe, aby uniknąć ewentualnych problemów z usadowieniem gości. Z pewnością posłużą nam one przez cały sezon, korzystanie z nich powinno zatem być przyjemne i funkcjonalne. W tym celu warto porządnie zastanowić się nad wyborem owych krzeseł.

Materiał

Po pierwsze warto podzielić krzesła ogrodowe ze względu na materiał wykonania. Jednymi z najpopularniejszych krzeseł są krzesła wykonane z plastiku. Ich zalety to lekkość i łatwość w przenoszeniu. Jednak plastik nie należy do najtrwalszych materiałów, krzesło zatem może być podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy pęknięcia.

Wyjątkowego stylu naszemu ogrodowi nadadzą z pewnością krzesła ogrodowe drewniane produkowane z najróżniejszych rodzajów drzewa w zależności od potrzeb klienta. Drewno posiada multum wszelkich odcieni, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak zaznaczyć, że krzesła drewniane, aby posłużyły dłuższy czas, wymagają systematycznej konserwacji.

Równie często stosowanym materiałem do produkcji krzeseł ogrodowych jest metal. Meble z kutego żelaza nadadzą naszemu ogrodowi unikalności i klasy. Są one bardzo wytrzymałe, nie musimy się więc martwić o ewentualne uszkodzenia. Minusem jest jednak mobilność owych krzeseł ze względu na ich ciężar. Metalowe krzesła warto również przetrzymywać w zacienionych miejscach ze względu na to, że metal szybko się nagrzewa i po dłuższym czasie przebywania na słońcu mogą być one przez jakiś czas niezdatne do użytku.

Krzesła ogrodowe

Konserwacja krzeseł

Każde z wyżej wymienionych krzeseł wymaga specjalnej konserwacji, do której powinniśmy się stosować, jeśli zależy nam na długim użytkowaniu.

  • krzesła plastikowe – plastik jest szczególnie podatny na działanie promieni słonecznych. Mogą one doprowadzić kolor do wyblaknięcia, co już nie będzie wyglądać tak estetycznie. Zalecane jest zatem, aby uchronić je przed nadmiernym przebywaniem na słońcu. Dobrym sposobem jest stosowanie poduszek, które nie tylko ochronią krzesło przed blaknięciem, a również zapewnią dodatkową wygodę siedzącym na nim osobom.
  • Krzesła drewniane – ze względu na ich dość wysoki koszt warto szczególnie o nie zadbać. Należy unikać wykładania ich na długotrwałą ulewę i co jakiś czas zabezpieczyć nowo nałożonym lakierem bądź bejcą.
  • Krzesła metalowe – szczególnie chronić przed związkami o charakterze kwasowym i wilgocią. Są one jednak najwytrzymalsze z wymienionych rodzajów krzeseł, więc powinny posłużyć nam naprawdę długo.

Jak widać, krzesła ogrodowe są zdecydowanie warte umieszczenia w naszym zestawie ogrodowym ze względu na ich funkcjonalność i elastyczność w stosowaniu. Warto jednak zapoznać się z najważniejszymi informacjami przed ich wyborem, aby wiedzieć co i po co kupujemy.