Jakie aspekty należy uwzględnić przy wyborze materaca?

Warto wiedzieć, że obecnie wybranie materaca jest znacznie trudniejszym zadaniem niż jeszcze kilka lat temu. Nie wszyscy bowiem wiedzą jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed ostatecznym podjęciem decyzji.

Waga użytkownika

Jest to zdecydowanie bardziej istotny parametr niż mogłoby się wydawać. Osoby, których waga nie będzie przekraczała 80 kilogramów mogą bez żadnego problemu zaopatrzyć się w materac 120×200 charakteryzujący się średnią twardością. Świetnym przykładem mogą być materace piankowe.

Materac 140x200

Świetnym rozwiązaniem będzie także postawienie na miękki produkt. Z kolei użytkownikom ważącym ponad 80 kilogramów rekomendowane jest zaopatrzenie się w materace 120×200 o twardości średniej i wyższej.

Czym powinna się sugerować osoba zmagająca się z problemami z kręgosłupem?

Osoby, które cierpią na różnego rodzaju problemy zdrowotne z kręgosłupem powinny zaopatrzyć się w materace wykazujące się właściwościami termoelastycznymi, a także ortopedycznymi. Specjaliści rekomendują przede wszystkim materac lateksowy wykonany w technologii Talalay.

Produkt będzie nie tylko i wyłącznie właściwie podpierał kręgosłup, ale również rozluźniał mięśnie pleców.

Koniecznie należy również zdawać sobie sprawę, że wspomniane materace termoelastyczne doskonale będą reagowały na ciepłotę ciała.

Jaki produkt będzie najlepszą opcją dla osób, które pocą się w nocy?

Użytkownicy zmagający się z nadmiernym poceniem powinni zainwestować w materac charakteryzujący się świetnymi właściwościami pod względem cyrkulacji powietrza.

Należy mieć świadomość, że oddychające materace stosunkowo szybko będą w stanie odprowadzić ciepło nagromadzone przez ciało.