Jaki styl wybrać do swojej jadalni?

  • Home
  • Jaki styl wybrać do swojej jadalni?

Jaki styl wybrać do swojej jadalni?

  • 30 listopada 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Od kilku lat, wiele osób urządza swoje wnętrza w konkretnych, charakterystycznym dla niego stylu. To wygodne rozwiązanie, gdyż można stworzyć naprawdę ciekawe, gustowne pomieszczenia w klimacie, w którym najlepiej czują się wszyscy domownicy. Jaki styl obecnie króluje w jadalniach? Czego nie może w nim zabraknąć? 

Meble do jadalni

W każdej jadalni podstawą jest stół z dobrze dopasowanymi do niego krzesłami. Wbrew pozorom wiele osób ma ogromny problem z tym zakupem, gdyż moda wnętrzarska jest tak różnorodna i zmienna, że proponuje klientom naprawdę sporo, ciekawych rozwiązań. Klienci chętnie kupują stoły szklane, drewniane, plastikowe, a nawet metalowe. Mnóstwo rozmiarów, kształtów, kolorów oraz wzorów sprawia, że naprawdę trudno wybrać ten jeden, jedyny model, które zagości w jadalni przynajmniej na kilka lat.

Jak wybrać krzesła do jadalni?

Krzesła do jadalni z katalogów produktów typu Witek.pl bezapelacyjnie powinny być dopasowane do stołu, jak i ogólnej aranżacji pomieszczenia. Gdy mieszkanie lub dom urządzone jest w klimacie nowoczesnym czy boho – takich krzeseł trzeba szukać. Producenci starają się wychodzić klientom naprzeciw i już w sklepie segregują swój asortyment pod konkretne style. W związku z tym, iż jest coraz więcej fanów aranżacji wnętrz w klimacie skandynawskim, glamour czy nowojorskim – bez problemu można znaleźć dopasowane do nich meble. A co z fanami klasycznych rozwiązań? Dla nich zawsze w salonach meblowych znajdą się krzesła tradycyjne, solidne, drewniane w pięknych, wytwornych kolorach. Takie modele są ponadczasowe, więc można mieć je w swoich domach przez kilka lat. 

Jakie meble sprawdzą się w domu, a jakie w mieszkaniu?

Gdy trzeba urządzić jadalnię w niewielkim mieszkaniu – klienci raczej skupiają się na tym, by meble tam umiejscowione były komfortowe, funkcjonalne i praktyczne. Gdy jednak urządza się przestrzenny dom – wówczas można zaszaleć z designem, wielkością mebli oraz z ozdobnikami. W pierwszej opcji – warto postawić na klasykę czyli proste krzesła, które nie zajmują dużo miejsca i które nie posiadają wielkich oparć i podłokietników. W drugiej – można pozwoli sobie na krzesła przypominające fotele, które obite są pięknym, efektownym materiałem i do których dołożone zostały elementy ozdobne.

Ile warto wydać na meble do jadalni?

W jadalni domownicy spędzają bardzo dużo czasu. To miejsce wykorzystywane jest nie tylko przy jedzeniu wspólnych posiłków, ale też w przypadku, gdy chce się poczytać książkę lub gazetę, popracować na laptopie lub odrobić lekcję. Dużo osób odchodzi do tego, by jadalnia była dopełnieniem kuchni. To pomieszczenie można raczej zbliżyć do salonu, i tym samym postawić na trochę bardziej elegancki i wytworny styl. Wybierając krzesła wygodne, ozdobne z pięknymi ozdobnymi elementami – trzeba liczyć się z dość sporym wydatkiem. Za takie modele klienci zapłacą bowiem od około 200 zł do 500 zł za sztukę. Można wybrać odrobinę tańszą wersję i zdecydować się na efektowne krzesła plastikowe lub typowo drewniane bez obicia – wówczas ich koszt będzie wahał się od 100 zł do 300 zł za sztukę.