Jaki stół drewniany wybrać do salonu?

stół drewniany

Salon to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu. Najczęściej posiada spory metraż, co pozwala na jego aranżację pod kątem kilku aspektów. Podstawą funkcją, wynikającą z tradycji architektonicznych, jest funkcja reprezentatywna. To właśnie w salonie, czy też pokoju dziennym, jak bywa nazywany, przyjmowano i dalej ma to miejsce, gości. Dlatego tak ważny jest jego elegancki wystrój, ale też funkcjonalność. Niezbędne stają się siedziska, takie jak krzesła, fotele lub sofa, ale też stół, przy którym można spożywać posiłki.

Klasyczny stół drewniany

Bardzo modnym rozwiązaniem są obecnie aneksy kuchenne. Zaletą takiej aranżacji wnętrza jest przede wszystkim przestrzenność uzyskana poprzez brak jasnego podziału na kuchnię i salon. Zamiast ścianek działowych wykorzystuje się ewentualnie filary, które pełnią głównie funkcję techniczną, podtrzymując strop. Dlatego w tego typu przestrzeniach ważne jest odpowiednie wkomponowanie stołu, który służyć będzie do spożywania posiłków, ale też integracji rodziny. Jeśli chodzi o tradycyjne wnętrza, utrzymane w stonowanej stylistyce, wybór rozwiązań jest dość szeroki. Spokojnie można zakupić proste stoły rozsuwane, pozbawione zdobień. Jeśli chodzi o stoły drewniane zdobione, tego rodzaju propozycje muszą być bardzo dobrze dopasowane do otoczenia. Istotne jest, czy w danym pomieszczeniu znajdować się będzie wykładzina, dywan, czy panele. Kierując się umiarem w wystroju wnętrza, który dotyczy nie tylko ilości elementów, ale ich designu, możliwe jest osiągnięcie efektu subtelnego, ale też wysoce estetycznego.

stół drewniany

Nowoczesne salony – jaki stół wybrać?

W przestrzeniach, gdzie goszczą naturalne materiały, takie jak drewno, czy kamień stoły drewniane stanowią doskonały wybór. Idealnie wkomponowują się w przestrzeń, a jednocześnie stanowią jej uzupełnienie. Dla osób, które cenią sobie nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania, ciekawą propozycją są modernistyczne modele, w których wyłącznie blat wykonany jest z drewna, natomiast podstawę wykonuje się z metalu. Mankamentem jedynie bywa fakt, iż najczęściej tego typu propozycje nie są rozkładane, co oznacza, iż nie ma możliwości zwiększenia przestrzeni użytkowej blatu. Jednak tego typu rozwiązania coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych mieszkań, co wynika przede wszystkim z designerskich rozwiązań i ciekawych form, jeśli chodzi o podstawę stołu.