Jak znaleźć idealne lustro do przedpokoju?

Hol wejściowy jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście, dlatego powinien wyglądać nienagannie. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym lustrom można optycznie powiększyć przestrzeń tego kompaktowego pomieszczenia, a także podkreślić cechy stylistyczne przedpokoju, a nawet zmienić go nie do poznania.

Umieszczenie lustra w miejscu, z którego dobrze widać

Przed lustrem powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby osoba wychodząca z domu mogła się sobie dobrze przyjrzeć, a najlepiej od stóp do głów. Lustro do przedpokoju powinno być dobrze oświetlone, w przeciwnym razie niedoskonałości makijażu na twarzy czy kocie włoski na ubraniach pozostaną niezauważone. Można je kupić osobno lub jako część mebla chociażby w tym sklepie: https://home100.pl/lustra-do-przedpokoju.

Popularne modele luster

Lustro ścienne można powiesić poziomo lub pionowo. Ta druga opcja jest lepsza, bo pozwala człowiekowi zobaczyć siebie w pełnym wymiarze – z większej lub mniejszej odległości. Ale nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca na ścianie, aby zmieścić pełnowymiarowe lustro w małym przedpokoju.

Lustro na przedpokój jako mebel jest chyba najbardziej popularnym wyborem. Można go zamontować nie tylko na drzwiach szafy, ale również podnieść do szuflady lub komody. Innym dobrym wyborem do klasycznego przedpokoju jest szafka z półkami, taka jak szafka z półkami lub wysuwana szafka na dwóch nogach.

Forma i wymiary lustra

Najlepiej na całej długości. Im większe lustro w przedpokoju, tym lepiej – będziesz w stanie zobaczyć najmniejsze niuanse swojego wyglądu. Co do kształtu, nie ma dużej różnicy: wybierz według własnego gustu.

Zamawiając szafę z lustrzanymi drzwiami należy pamiętać, że są one bardziej delikatne niż zwykłe, głuche drzwi. Rzecz w tym, że sama tkanina, przesuwana na szynach, ma zwykle grubość 1 cm, a w wariancie lustrzanym jest to płyta pilśniowa 6 mm, do której przyklejone jest lustro o grubości 4 mm. Opieranie się o tak cienkie drzwi nie jest bezpieczne, gdyż mogą one pęknąć.