Jak wybrać stolik kawowy?

  • Home
  • Jak wybrać stolik kawowy?
stolik kawowy rozkładany

Jak wybrać stolik kawowy?

  • 4 listopada 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Parametry stolika kawowego

Przy wyborze stolika kawowego warto kierować się jego funkcjonalnością. Kluczowe znaczenie ma wysokość, która powinna być dopasowana do pozostałych mebli wypoczynkowych. Istotna jest także odległość od innych elementów wyposażenia – na tyle duża, aby umożliwić wygodne przechodzenie domownikom. Jeżeli w salonie znajduje się duża ilość mebli i ograniczona przestrzeń, warto wybrać stolik okrągły. Nie tylko jest on łatwiejszy w ustawieniu, ale też optycznie powiększa pomieszczenie. Na uwagę zasługują także stoliki kawowe rozkładane, które często posiadają podnoszony blat. W sprzedaży znaleźć można ciekawe konstrukcje zabudowane, a także bardziej dyskretne modele z różnymi szufladami i schowkami.

stolik kawowy rozkładany

Stoliki drewniane i metalowe

Najbardziej klasyczne rozwiązanie to stolik drewniany. Meble z tego naturalnego materiału mogą posiadać bardzo designerską stylistykę, np. geometryczny szkielet czy dekoracyjne tłoczenia. Drewno bardzo dobrze pasuje do praktycznie każdego wnętrza, także urządzonego w stylu nowoczesnym. Alternatywę stanowią dla nich modele metalowe, zwracające uwagę ażurowymi konstrukcjami oraz różnymi dodatkami. Metalowy stolik kawowy rozkładany może posiadać podnoszony blat, służący np. do serwowania napojów.

Inne stoliki kawowe

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także szklane stoliki kawowe, które idealnie pasują do salonów zaaranżowanych minimalistycznie lub nowocześnie. Najbardziej oryginalne kształty posiadają natomiast modele wykonane z tworzyw sztucznych, które cechują się przy tym dużą odpornością i lekkością. Miłośnikom nietuzinkowych rozwiązań polecane są natomiast stoliki wyprodukowane z różnych nietypowych materiałów, np. wikliny czy trawy morskiej. Obecnie są one wciąż rzadko spotykane, jednak należą do wyjątkowo eleganckich elementów wyposażenia. Idealnie sprawdzają się w salonie urządzonym np. w stylu boho lub naturalistycznym.