Jak wybrać półki do mieszkania w stylu loft?

półka wisząca 2

Styl loft z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie ma się czemu dziwić! Są to mieszkania przestronne, eleganckie i jednocześnie wyjątkowo interesujące. Jak zagospodarować ściany w takim mieszkaniu?

Półka – nie jedno ma imię

Wybierając dekoracje ścienne do mieszkania w stylu loft, należy pamiętać, że pomieszczenia te nie lubią wielu dekoracji i ozdób. Warto zadbać, by były to przedmioty, które jednocześnie będą praktyczne.

Półka wisząca loft to świetne rozwiązanie. Nie tylko ozdobi ścianę, ale również jest funkcjonalna. Wybierając pasujące półki, koniecznie należy skupić się na tych egzemplarzach, które wykonane są z drewna i metalu. Metal nawiązuje do przestrzeni pofabrycznych, drewno świetnie ociepla wnętrza.

Warto również zwrócić uwagę na interesujące kształty. Czasy, gdy półki były proste i długie już dawno minęły. Dziś wybieramy półki, które przypominają plastry miodu, są trójkątne lub prostokątne. Warto również powiesić je niesymetrycznie, dzięki czemu ściana będzie wyglądała ciekawiej.

Gdzie powiesić półki?

Półka loftowa świetnie będzie wyglądać w salonie tuż nad sofą. Warto postawić na krótkie półki, na których zmieści się jeden kwiat. Taka dekoracja będzie wyglądała bardzo interesująco na tle ceglanej ściany, która często występuje w mieszkaniach w stylu loft.

Warto również wybrać półki wiszące loft na kwiaty i umieścić je na ścianie wykonanej z betonu architektonicznego. Półka, która będzie z drewna idealnie wpisze się w styl mieszkania i jednocześnie optycznie ociepli wnętrze. Zieleń kwiatów sprawi, że mieszkanie stanie się bardzo przytulne.

Wybierając miejsce na półki loftowe, warto pamiętać, że będą również interesująco wyglądały w pobliżu dużych okien, które nie powinny być zasłonięte firanami. W salonie sprawdzi się również regał loft, który można umieścić w rogu pokoju lub na środku ściany, wtedy będzie on najważniejszą dekoracją w pokoju dziennym. Sprawdź półki wiszące loftowe tutaj: https://tutumi.pl/4-polka-wiszaca-loft-owalna-cfzl-tsf011.html