
Parawan nawannowy pozwala szybko i skutecznie zmienić wystrój łazienki, a także zwiększyć jej funkcjonalność. Decydując się na jego użycie, można korzystać z wanny tak samo wygodnie jak z prysznica. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach oraz w domach z małymi dziećmi. Ponadto ułatwia utrzymanie czystości w łazience i wyznaczenie poszczególnych stref w pomieszczeniu.
Parawany nawannowe – rodzaje
Producenci oferują szeroki wybór parawanów nawannowych (zobacz tu), które można dopasować do konkretnych kształtów i wymiarów wanny. W związku z tym można wyróżnić:
- parawan jednoelementowy – to prosta szklana ścianka, montowana do ściany na specjalnym profilu. Jest łatwa w czyszczeniu,
- parawan dwuelementowy i trzyelementowy. Skutecznie zabezpiecza łazienkę przed rozchlapywaniem wody z wanny, jak i wyznacza strefę kąpielową. Znajduje zastosowanie w przypadku rodzin z małymi dziećmi,
- parawan składany. Świetnie dopasowuje się do różnych kształtów wanny. Może być uchylny, przesuwany lub mieć kształt harmonijki. Stworzony jest ze składanych paneli.
Parawan nawannowy – jaki wybrać?
Decydując się na zakup parawanu nawannego, należy zadbać o jego idealne dopasowanie do wymiarów i potrzeb konkretnej łazienki. W związku z tym należy wcześniej zmierzyć szerokość i wysokość wanny, dopasowując w ten sposób odpowiedni model. Warto też pomyśleć, jaki materiał najlepiej sprawdzi się w łazience. Tworzywo będzie miało też znaczenie w kontekście sposobów czyszczenia i utrzymania porządku.