Jak wybrać nowoczesne łóżko dla nastolatka?

  • Home
  • Jak wybrać nowoczesne łóżko dla nastolatka?

Jak wybrać nowoczesne łóżko dla nastolatka?

  • 29 września 2021
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Urządzenie pokoju dziecka, to dla rodziców duże wyzwanie. Wiele czasu zawsze zajmuje znalezienie odpowiedniego łóżka, gdyż jak wiadomo, młodzież uwielbia spędzać czas na wygodnym, komfortowym łóżku. To na nim bowiem większość nastolatków relaksuje się po szkole, uczy, gra w gry, a nawet odrabia lekcje. Porządne łóżko to must have w każdym nowoczesnym pokoju młodzieżowym. Gdzie znaleźć idealny model? Jak wybrać łóżko młodzieżowe spośród tylu mebli? Odpowiedź poniżej. 

Jak wybrać łóżko młodzieżowe, by dziecko było zadowolone? 

Najlepiej zabrać nastolatka na zakupy, by wspólnie podjąć decyzję o wyborze tego odpowiedniego modelu. W sklepach jest bowiem tak duży i różnorodny wybór, że czasami klienci kupują zupełnie inny mebel, niż chcieli. Dobrze by było, by nastolatek także powiedział, czego oczekuje od łóżka, które ma znaleźć się w jego pokoju. Są bowiem dzieci, które marzą o łóżkach piętrowym, są nastolatki, które preferują proste sofy bez jakichkolwiek dodatków, a są i nastolatki, które namawiają rodziców na duże (dwuosobowe) łóżko przypominające łoża z komnat królewskich. 

To jest ważne 

Rodzice także powinni wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego łóżka. Jest kilka istotnych kwestii, które mają olbrzymie znaczenie na to, czy dziecko będzie się w takim łóżku wysypiało i czy zakupiony mebel będzie pasował do ogólnej aranżacji wnętrza. Łóżko przede wszystkim powinno pasować gabarytowo i rozmiarowo do pokoju nastolatka. Gdy rodzice spełnią marzenie swojej pociechy i kupią olbrzymie łóżko, może zdarzyć się tak, iż nic więcej do pokoju nastolatka się nie zmieści. Przed wybraniem się na zakupy, warto więc wymierzyć pokój i określić wcześniej, jakie wymiary łóżka będą najodpowiedniejsze. 

Dopasowane do dziecka

Kolejną ważną kwestią jest to, by łóżko pasowało do wzrostu dziecka. Jeżeli nastolatek cały czas rośnie, nie należy kupować mu łóżka „na styk”, gdyż po kilku miesiącach może okazać się, że jest ono dla niego za małe. Trzeba pamiętać, iż dziecko na takim łóżku powinno czuć się wygodnie i komfortowo, dlatego też odpowiednie wymiary to podstawa. Do tego trzeba zadbać o to, by łóżko, które znajdzie się w pokoju dziecka było dla niego bezpieczne. Nastolatki już raczej nie spadną z łóżka, jednak, gdy śpią niespokojnie to mebel z drewnianymi ściankami bocznymi może okazać się kiepskim pomysłem. Wówczas lepiej postawić na łóżko bez żadnych dodatków. Będzie ono praktyczniejsze u osób, które w nocy kręcą się podczas snu. 

Klasyczne, czy designerskie?

Jeżeli pokój nastolatka jest w konkretnym stylu, np.: urządzony w stylu skandynawskim, to rodzice powinni znaleźć łóżko w takim samym klimacie. Dzięki temu uzyska się spójne, harmonijne wnętrze, w którym wszystkie elementy będą do siebie pasować. Trzeba przyznać, iż jeżeli meble w pokoju nastolatka są ze sobą zgrane, to dziecko lepiej się czuje w takim miejscu, a to wpływa zdecydowanie na jego samopoczucie, rozwój i chęć spędzania tam czasu. Warto więc przyłożyć się do tego zakupu, by mieć pewność, że wybrało się najodpowiedniejszy model dla swojego dziecka.