Jak wybrać materac?

  • Home
  • Jak wybrać materac?

Jak wybrać materac?

  • 12 grudnia 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Strefy twardości

Warto wiedzieć, że rozwój technologii sprawił, że na rynku dostępne są obecnie materace 140×200, które zostały wyposażone przez producenta w różne strefy twardości.

materace

Użytkownicy tym samym bardzo często zastanawiają się ile stref powinny posiadać poszczególne materace 140×200. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że materace można bez żadnego problemu podzielić na jednostrefowe, trzystrefowe, pięciostrefowe oraz siedmiostrefowe.

W jakim celu zostały wydzielone poszczególne strefy?

Należy mieć świadomość, że producenci podjęli decyzję o wydzieleniu poszczególnych stref, by dawały one użytkownikom właściwe podparcie dla szyi, głowy, bioder, barków, łydek, ud czy stóp.

Koniecznie trzeba pamiętać, że poszczególne strefy twardości zostały zaprojektowane pod średni wzrost człowieka. Zakładają również, że dana osoba nie będzie zmieniała swojej pozycji w trakcie snu.

Godny uwagi jest fakt, że tylko w takiej sytuacji wspomniane strefy twardości będą w stanie spełnić swoją rolę. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w materac 140×200 renomowanego producenta z dużym doświadczeniem.