Jak wybrać materac?

Należy mieć świadomość, że przeciętny człowiek spędza aż 1/3 całego swojego życia w łóżku. Warto wiedzieć, że podczas snu nie tylko nerwy się uspokajają, ale również organizm się regeneruje. Wspomniany sen jest podstawowym sposobem na wypoczynek organizmu po bardzo ciężkim dniu. Właściwie dobrany materac 140×200 zagwarantuje nie tylko regenerację sił, ale również zadba o odpowiednią kondycję kręgosłupa użytkownika.

Strefy twardości

Warto wiedzieć, że rozwój technologii sprawił, że na rynku dostępne są obecnie materace 140×200, które zostały wyposażone przez producenta w różne strefy twardości.

materace

Użytkownicy tym samym bardzo często zastanawiają się ile stref powinny posiadać poszczególne materace 140×200. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że materace można bez żadnego problemu podzielić na jednostrefowe, trzystrefowe, pięciostrefowe oraz siedmiostrefowe.

W jakim celu zostały wydzielone poszczególne strefy?

Należy mieć świadomość, że producenci podjęli decyzję o wydzieleniu poszczególnych stref, by dawały one użytkownikom właściwe podparcie dla szyi, głowy, bioder, barków, łydek, ud czy stóp.

Koniecznie trzeba pamiętać, że poszczególne strefy twardości zostały zaprojektowane pod średni wzrost człowieka. Zakładają również, że dana osoba nie będzie zmieniała swojej pozycji w trakcie snu.

Godny uwagi jest fakt, że tylko w takiej sytuacji wspomniane strefy twardości będą w stanie spełnić swoją rolę. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w materac 140×200 renomowanego producenta z dużym doświadczeniem.