Jak wybrać krzesło obrotowe?

  • Home
  • Jak wybrać krzesło obrotowe?
krzesło obrotowe

Jak wybrać krzesło obrotowe?

  • 29 listopada 2020
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Budowa krzesła

Dobrej jakości krzesło obrotowe powinno posiadać uwypuklenie na wysokości lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, zwykle w postaci dodatkowych poduszek piankowych. Dobrym rozwiązaniem jest płaskie siedzisko z zaokrąglonymi krawędziami, którego szerokość i głębokość powinny wynosić ok. 40 cm. Za stabilność fotelu odpowiada podnóżek z kółkami, które powinny być wykonane z solidnego materiału. W ten sposób można mieć pewność, że krzesło może być użytkowane na różnych powierzchniach. Płynną regulację wysokości siedziska powinien zapewniać odpowiedni amortyzator, który decyduje o komforcie siedzenia. Wygodę użytkowania szczególnie podnosi amortyzator gazowy, posiadający wbudowaną sprężynę.

krzesło obrotowe

Wybór krzesła biurowego

Krzesło biurowe zawsze warto dopasować do ilości czasu, jaka będzie na nim spędzana. W przypadku sporadycznej pracy, wystarczającym rozwiązaniem będzie model z obrotową podstawą, stabilnym podparciem lędźwiowej części kręgosłupa oraz regulowaną wysokością siedziska. Takie warunki spełniają praktycznie wszystkie krzesła obrotowe. Jeżeli jednak fotel użytkowany jest częściej, warto wybrać model z oparciem sięgającym przynajmniej do łopatek. Nie bez znaczenia pozostaje obecność funkcji regulujących głębokość siedziska, a także wysokość, siłę oporu oraz poziom odchylenia oparcia.

Krzesło biurowe do pracy

Osoby pracujące w pozycji siedzącej przez kilka-kilkanaście godzin dziennie, powinny zdecydować się na ergonomiczne krzesło z nowoczesnymi funkcjami. Dotyczy to np. synchronicznego ruchu oparcia i siedziska czy funkcji anti-shock, która chroni przed uderzeniem oparcia o plecy w przypadku zwolnienia blokady. Przydatnym rozwiązaniem może być funkcja swobodnego kołysania, a także możliwość zablokowania siedziska i oparcia w różnych pozycjach.