Jak wybrać idealny narożnik?

narożnik

Meble wypoczynkowe stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia centralnego punktu domu jakim jest salon. Wybierając idealny należy kierować się nie tylko estetyką ale także względami praktycznymi. Istnieje wiele elementów na które należy zwrócić uwagę po to, aby wybrany narożnik był praktycznym ale także wygodnym meblem.

Czym kierować się wybierając idealną kanapę narożną?

Narożnik jest meblem który zajmuje w pomieszczeniu najwięcej miejsca oraz centralną pozycję. Mebel ten powinien być dopasowany nie tylko do wzrostu użytkownika ale także do rozmiarów całego pomieszczenia, dlatego przed zakupem warto dokładnie wymierzyć pokój oraz miejsce w którym kanapa narożna ma zostać umieszczona. Do najważniejszych elementów na które także trzeba zwrócić uwagę należą:

– materiał z którego został wykonany stelaż mebla

– wypełnienie kanapy (piankowe lub sprężynowe),

– materiał który został wykorzystany do obicia mebla (tkaniny szenilowe będą idealne w utrzymaniu czystości, alergicy docenią mikrofibrę),

– wielkość skrzyni na pościel (w przypadku kanap z funkcją spania),

Warto też zwrócić uwagę na kolor oraz styl narożnika, który powinien współgrać z wnętrzem w którym zostanie umieszczony.

Jakie funkcje powinien posiadać idealny narożnik?

Wybierając idealną kanapę narożną do salonu warto zastanowić się jakie funkcje powinna ona spełniać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak do najbardziej popularnych należą narożniki posiadające funkcję spania. Taki mebel będzie idealny w przypadku wizyty gości, którzy zostają na noc lub kilka dni. W ten sposób mebel będzie pełnił także funkcję łóżka w nocy oraz wygodnego miejsca na odpoczynek w ciągu dnia.

Jeśli narożnik ma służyć do relaksowania się i spędzania czasu w ciągu dnia z rodziną i przyjaciółmi, warto zdecydować się na model wyposażony w solidne podłokietniki oraz wygodne poduszki. Dobrze też, jeśli posiada on odpowiednią głębokość, która zapewni maksimum komfortu. Niektóre kanapy narożne posiadają dodatkową półkę ukrytą z boku kornera. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwoli na zorganizowanie przestrzeni i umieszczenie w niej najważniejszych rzeczy np. książek czy pilotów do telewizora.