Jak wybrać idealne łóżko kontynentalne?

Można zaobserwować, że z roku na rok łóżka kontynentalne cieszą się coraz większą popularnością. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ wspomniane produkty wnoszą komfort snu na zdecydowanie wyższy poziom. Warto mieć świadomość, że są to niezwykle stylowe meble, które można umieścić praktycznie w każdym mieszkaniu. Jak wybrać łóżko kontynentalne?

Z czego dokładnie składa się łóżko kontynentalne?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że łóżka kontynentalne w porównaniu do tradycyjnych modeli tego rodzaju mebla wyróżniają się konstrukcją, która składa się aż z trzech warstw (sprawdź sam oglądając przykładowe modele: https://witek.pl/meble/typy-mebli/lozka/lozka-kontynentalne/). Godny uwagi jest fakt, że na samym dole umieszczony jest materac w drewnianej skrzyni. Ponadto pośrodku zawsze umiejscowiony jest górny materac charakteryzujący się największą możliwą grubością. Z kole na samej górze znajduje się toper, czyli cienki materac. 

Należy mieć również świadomość, że łóżka kontynentalne bardzo często wyposażone są w nóżki, które wpływają na wzrost ich wysokości. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to reguła. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba modeli wyposażona jest w specjalną skrzynię służącą do przechowywania pościeli. Godny uwagi jest fakt, że bezpośrednio styka się ona z podłożem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie się na łóżko z nóżkami znacznie ułatwi użytkownikom sprzątanie pod omawianym meblem. Ponadto w ten sposób pościel może być przechowywana w dodatkowych pojemnikach. 

Warto wiedzieć, że można wyróżnić jedno oraz dwuosobowe łóżka kontynentalne. Należy mieć świadomość, że łóżka dwuosobowe przeważnie składają się z dwóch łóżek, które są ze sobą połączone wezgłowiem. Nie wszyscy oczywiście  zdają sobie sprawę, że zastosowanie wspomnianego wcześniej topera pozwala wyeliminować ewentualne uczucie niewygody spowodowane przez szparę między dwoma łóżkami. 

Godny uwagi jest fakt, że dzięki trzem warstwom łóżka kontynentalne mogą być bardzo wysokie. Warto wiedzieć, że odległość materaca od podłogi może wynieść nawet 70 cm. 

Jak wybrać łóżko kontynentalne?

Bardzo istotne znaczenie będzie miało dobranie odpowiednich materaców. W ten sposób można będzie korzystać z pełnych możliwości omawianego produktu. Warto wiedzieć, że materac właściwy, a także dolny materac w zdecydowanej większości przypadków występują w wersji kieszeniowej lub bonellowej. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że brak stelaża w omawianym rodzaju łózek umożliwia osiągnąć idealną stabilizację, a także odpowiednio dopasować określone elementy do indywidualnych potrzeb poszczególnych użytkowników. 

Należy skoncentrować się nad wyborem tropera, czyli w najprostszym możliwym ujęciu materaca, który ma bezpośrednią styczność z ciałem. Obecnie największą popularnością cieszą się produkty z pianki termoplastycznej i lateksowej. Warto wiedzieć, że wspomniany materac termoplastyczny w wyniku oddziaływania temperatury perfekcyjnie będzie dopasowywał się do kształtu ciała danego użytkownika. Zagwarantuje tym samym właściwe podparcie dla kręgosłupa. Nie można oczywiście zapomnieć, że materac odprowadza także wilgoć.