Jak wybrać fotel do salonu?

Fotel do salonu to mebel, który powinien się cechować nieprzeciętnym wyglądem oraz musi zapewniać wygodny odpoczynek po całym dniu ciężkiej pracy. 

Na jakie fotele warto się decydować?

Jak wybrać fotel? Otóż, podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu fotela z ofert marek jak Witek.pl, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech mebla, które przekładają się na wygodę użytkowania i zadowolenie klienta. Wśród tego typu właściwości mebla należy wymienić odpowiednią długość i szerokość siedziska, wysokość oparcia i kąt jego ustawienia, a także obecność ergonomicznych podłokietników. Co ważne, umożliwiają one nie tylko wygodne wsparcie przedramion podczas siedzenia, ale również ułatwiają wstawanie z fotela. Meble powinny być również dobierane odpowiednio, w zależności od stylistyki danego wnętrza. 

Jak wybrać fotel w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski cieszy się dużym i niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Cechuje się on jasnymi odcieniami oraz wykorzystaniem materiałów pochodzenia naturalnego. Wnętrza powinny być zatem słoneczne, przestrzenne oraz bardzo przyjazne. W tego typu stylistykę doskonale wpisuje się tak zwany uszak. Tego typu fotel cechuje się wysokim oparciem oraz szerokim siedziskiem. Taki fotel może być obity tkaniną w kolorze szarym lub beżowym. Takie neutralne kolory doskonale korespondują ze stylem skandynawskim. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór obicia w kontrastowym odcieniu. Może to być na przykład kolor żółty, zielony czy niebieski. W tym przypadku mebel może stanowić mocny akcent i interesującą ozdobę wnętrza.         

Jakie fotele pasują do wnętrz nowoczesnych?

Styl nowoczesny preferuje proste i minimalistyczne formy. Z tego powodu miłośnicy tego stylu powinni wybierać tak zwane finki. Są to meble, które posiadają wygodne podłokietniki oraz smukłe nogi wykonane zazwyczaj z drewna.     

Jakie fotele pasować będą do tradycyjnych wnętrz?

Wielbiciele wnętrz tradycyjnych cenią sobie rozwiązania ponadczasowe. W tym przypadku doskonałym pomysłem będzie wybór wygodnego fotela z podnóżkiem. Takie meble są duże, więc zapewniają bardzo wygodny odpoczynek. Poza tym, podczas wyboru fotela warto rozważyć zakup mebla rozkładanego. Tego typu wyroby posiadają specjalny mechanizm, który umożliwia tak zwaną funkcję spania. Godne polecenia produkty wyposażone są również w pojemne skrzynie, które mogą służyć do przechowywania pościeli. Innym rodzajem mebli, które powracają do łask i są chętnie wybierane przez klientów, to wyroby bujane. Nawiązują one do czasów PRL i mogą one stanowić nie tylko mebel wygodny, ale również szalenie dekoracyjny. Niezależnie jednak od rodzaju mebla, powinien on być starannie wykonany. Poszczególne elementy muszą być zatem dobrze spasowane, a tkanina obiciowa powinna być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwa w pielęgnacji. Jej wybór zwykle podyktowany jest preferencjami użytkowników oraz stylem zastosowanym w danym wnętrzu. Podczas wyboru fotela należy również pamiętać, że jasne obicie optycznie powiększa każdy mebel, zaś ciemne sprawia, że wydaje się on mniejszy niż jest w rzeczywistości.