Jak wybrać drążek na ubrania?

drążek na ubrania

Odpowiednia organizacja przestrzeni to podstawa podczas urządzania domu. Jedną z rzeczy, która zajmuje bardzo dużo miejsca, jest odzież. Sprawdzone rozwiązanie stanowi drążek na ubrania. Jak wybrać najlepszy?

Rodzaje

Drążki na ubrania różnią się od siebie długością, materiałem, z którego zostały wykonane, a także sposobem montażu. Standardowa długość wynosi 1,2 m, ale nic nie stoi na przeszkodzie zamontowania dłuższego drążka – trzeba wtedy pamiętać o kotwiczeniu go co każde 100 cm. Najczęściej stosowany materiał to stal ocynkowana, która wytrzymuje ciężar ubrań i nie wygina się.
Ze względu na sposób montażu wyróżnia się:

drążek na ubrania
  • drążki wciskane – montowane pomiędzy dwoma bokami mebla lub wnęki,
  • drążki przykręcane – trwale przytwierdzane wewnątrz szafy za pomocą odpowiednich elementów.

Przeznaczenie

Na drążkach przechowuje się odzież wierzchnią lub ubrania codzienne, takie jak koszule, sukienki, marynarki. Ubrania z pierwszej kategorii są stosunkowo ciężkie, zatem lepiej wybrać drążek przykręcany i odpowiednio wytrzymały. Z kolei w drugim przypadku odzież jest lekka – drążek może być więc wciskany.
Znaczenie ma również wysokość, na której montuje się drążek na ubrania. W przypadku drążka na odzież wierzchnią powinna ona wynosić minimum 1,6 m. Spodniom, koszulom i spódnicom wystarczy 1,3 m.

Drążki na ubrania to najlepszy sposób na dobre wykorzystanie przestrzeni do przechowywania ubrań. Nie tylko zapobiegają ich gnieceniu, ale także zapewniają porządek w szafie lub garderobie.