Jak samodzielnie zrobić szafę wnękową?

Warto samodzielnie zrobić część mebli i wyposażenia do domu, bo to łatwy sposób na zaoszczędzenie naprawdę bardzo dużych kwot. Przykładowo, szafa wnękowa robiona samodzielnie to koszt niewiele ponad 1000 zł, a zabudowana szafa wnękowa robiona przez profesjonalną firmę to często wydatek kilku tysięcy.

Szafa wnękowa robiona samodzielnie

Dzisiaj z łatwością można znaleźć filmy instruktażowe dotyczące samodzielnego wykonania mebli. Są tam podane wszystkie niezbędne narzędzia oraz części składowe, dokładnie opisane na przykład zawiasy stosowane w meblach czy wymiary płyt, które są potrzebne do skonstruowania prostej szafki czy półki. Idąc tym tropem, można znaleźć również tutorial dotyczący wykonywania szafy wnękowej. Potrzebne będą specjalne szyny do prowadzenia drzwi, przycięte na wymiar drzwi płyty meblowe oraz zawiasy meblowe, które zamontuje w miejscu łamania drzwi.

Gdzie kupić materiały

Zawiasy meblowe bez problemu można kupić w internecie lub najzwyklejszym markecie budowlanym. W tym samym miejscu można kupić inne elementy do wykonania szafy, takie jak na przykład prowadnice i szyny. Płyty meblowe, na przykład płyty laminowane, również znajdziemy w marketach budowlanych. Jeżeli szafa ma być wykonana jednak na przykład z ładniejszych płyt na wysoki połysk, wtedy będzie trzeba udać się do sklepu z tego typu płytami MDF. Tam można poprosić o przycięcie ich na konkretny wskazany wymiar. Później można przystąpić do dzieła i tworzyć szafę samodzielnie.