Jak dobrze wybrać obraz na ścianę?

  • Home
  • Jak dobrze wybrać obraz na ścianę?
obraz na ścianę

Jak dobrze wybrać obraz na ścianę?

  • 3 listopada 2021
  • By Admin: meblowy ekspert
  • Comments: Comments off

Obraz na ścianę do pokoju dziennego, lub do kuchni?

Dużych wymiarów płótno naprzeciw kanapy w salonie, mini galeria nad stolikiem w kąciku jadalnianym, natomiast może tryptyk na ścianę nad komodą? Decydując się na sztukę we wnętrzu, nie musisz ograniczać się tylko do salonu oraz sypialni. Wyjątkowe grafiki możesz zastosować jako ozdobę do kuchni, natomiast choćby toalety. W takim przypadku należałoby przede wszystkim zadbać o odpowiednie zabezpieczenie płótna przed wilgotnością. Para hydrologiczna może ostatecznie uszkodzić malowidło.

Obraz na ścianę oraz jego motyw

Charakterystyczny motyw znajdujący się na obrazie czy zdjęciu kształtuje wygląd oraz styl wnętrza. Jeżeli obrazy czy grafiki, jakie planujemy zawiesić w pomieszczeniu podtrzymane są w spójnej tematyce, dzięki wykorzystaniu konstrukcji w rozmaitych wielkościach, możemy wprowadzić specjalne barwy do własnej aranżacji. Do dużych pomieszczeń pasuje stylowa czarno-biała barwa. Kontrastowe obrazy oraz fotografie mogą wydobyć najdoskonalsze atuty wysmakowanych kompozycji.

obraz na ścianę

Dobierz wymiar obrazu

Jeżeli już wiesz, w jakich miejscach salonu zamierzasz powiesić obraz na ścianę czas dobrać jego wymiar. Rozmiary ściennego dodatku są zależne przede wszystkim od dostępnego miejsca. Masz dużo pustej powierzchni nad kanapą, natomiast nie podobają Ci się wielkoformatowe malowidła? Żaden kłopot. Zawieś parę mniejszych obrazów o odpowiedniej tematyce. Dzięki temu stworzysz ciekawą oraz wyjątkową kompozycję.